Artykuł napisany przez 11:08 am Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja ASICS S4

Asics S4 Wprowadzenie

Kiedy przebiegłem swój pierwszy maraton, moim celem było uzyskanie czasu poniżej 4 godzin. Nie byłem pewien, jakie buty wybrać, ale wybrałem Reebok Floatride Run Fast, ponieważ były lekkie, energiczne i wygodne.

Ukończyłem z czasem 4:38, ale było to spowodowane moim treningiem, a nie wyborem butów.

Jeśli jesteś biegaczem ze średniej półki i chcesz przebiec swój pierwszy maraton, potrzebujesz buta, który jest dobrze amortyzowany, stabilny, wygodny i energooszczędny.

Obecnie większość karbonowych butów biegowych dostępnych na rynku jest przeznaczona dla elitarnych biegaczy, zdolnych do bicia rekordów świata. Biegacze ci mają doskonałą formę i wydajność, więc ich buty wyścigowe nie muszą mieć dużej stabilności ani komfortu. Te buty wyścigowe nie są również zaprojektowane tak, aby były trwałe, ponieważ większość elitarnych biegaczy otrzymuje wiele darmowych butów od marek.

ASICS opracował teraz wyjątkowe buty wyścigowe, przeznaczone dla biegaczy, którzy chcą pobiec poniżej 4 godzin w pełnym maratonie. Zgodnie z artykułem na stronie internetowej ASICS, dla mężczyzny wszystko poniżej 4 godzin można uznać za dobry czas maratonu, co stawia cię w czołówce 43% biegaczy.

S4 oznacza szybkość, stabilność, bezpieczeństwo i sub-4. S4 wygląda podobnie do flagowych modeli maratońskich, Metaspeed Sky+ i Edge+, ale jest kilka znaczących różnic. S4 ma podeszwę środkową o podwójnej gęstości, szerszą podstawę i więcej gumy podeszwy zewnętrznej.

S4 waży 240 g (8,5 uncji) dla męskiego US9, czyli dokładnie tyle samo, co Magic Speed 2. Jest to nieco rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że S4 ma FF Blast Turbo (najlepszą piankę wyścigową ASICS) w podeszwie środkowej, podczas gdy Magic Speed 2 nie. Kosztuje około 150 USD, ale obecnie można go kupić tylko w Japonii.

Asics S4 Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy bieg był treningiem szybkościowym 10 x 500 m. Podczas pierwszego biegu czuł się nieco sztywny i twardy, ale z czasem zmiękł i stał się nieco bardziej elastyczny. Czuję się zupełnie inaczej po 50 km niż zaraz po wyjęciu z pudełka.

But był twardszy niż się spodziewałem. Był stabilny i sprężysty, ale nie tak żywy jak Metaspeed Sky+. Rocker w przedniej części stopy również nie był tak wyraźny jak w Sky+.

Zwiększenie prędkości i kadencji wymagało nieco więcej wysiłku niż w przypadku super butów z najwyższej półki, ale trening był przyjemny. Mocne starty pozwoliły mi łatwo zwiększyć tempo, a przejścia były bardzo płynne.

But, który najbardziej przypominał mi Magic Speed 2, ale S4 był bardziej energiczny. W S4 łatwiej było przyspieszyć. Czułem się jak hybryda Magic Speed 2 i Metaspeed Edge.

Cholewka Asics S4

Cholewka S4 wygląda tak, jakby została wyjęta prosto z serii Metaspeed i to dobrze. Jest lekka, oddychająca i bardzo wygodna. Ogólna blokada stopy jest doskonała, a sznurowadła przypominają wysokiej jakości sznurowadła wyścigowe.

Cienki język nie ma klinów i zsuwa się podczas biegu, ale nie przeszkadza mi to, ponieważ sznurowadła nie wrzynają się w górną część moich stóp.

Podobnie jak Magic Speed 2, S4 pasują o pół rozmiaru za małe, więc zwiększyłem rozmiar o pół rozmiaru i dopasowanie jest idealne. Ma wąskie śródstopie, więc jeśli masz płaskie łuki, możesz odczuwać pewien nacisk na łuki.

Podeszwa Asics S4

Średnie tempo 5:40 na km (9:07 na milę) jest wymagane do przebiegnięcia maratonu poniżej 4 godzin, więc w teście długiego biegu celowo biegłem dokładnie w tym tempie przez 32 kilometry. Podczas gdy jazda nie była bardzo angażujące lub ekscytujące, stwierdziłem, że to tempo jest najlepszym miejscem dla S4. Łagodny rocker w przedniej części stopy pomaga S4 oszczędzać energię na długich dystansach.

Podeszwa środkowa jest dokładnie taka, jakiej szukałem w serii Magic Speed: FF Turbo na górze, Flytefoam na dole. Seria Magic Speed nie ma FF Turbo, która jest najlepszą pianką podeszwy środkowej ASICS, której używają w serii Metaspeed, więc S4 jest nieco bardziej miękka.

Uważam, że jazda w S4 jest nadal po twardej stronie, więc jeśli lubisz naprawdę pluszową, miękką jazdę, ten but nie jest dla Ciebie. Wolałbym, aby był o około 20% bardziej miękki. Zwrot energii nie jest tak wysoki jak w modelu Superblast, ale S4 zapewnia lepsze czucie podłoża.

Poza biegami długodystansowymi, S4 jest dobry do biegów tempowych i jednostajnych, a także przyzwoity do treningów interwałowych. Do łatwych i długich biegów wolę coś bardziej miękkiego z większym ugięciem.

S4 ma karbonową płytkę na całej długości, która jest bardziej elastyczna niż te z flagowej serii wyścigowej. Sprawia, że but jest nieco bardziej stabilny i sprawia, że przednia część stopy jest bardziej sprężysta, ale nie zapewnia napędu typu trampolina.

Trwałość podeszwy zewnętrznej jest imponująca. Gruba, trwała guma znajduje się we wszystkich obszarach o wysokim zużyciu, a odsłonięta podeszwa środkowa Flytefoam również nie wykazuje dużego zużycia. Jest to biegacz, który może podwoić się jako trener ze względu na jego trwałość.

Wnioski dotyczące Asics S4

Gdybym ponownie biegł w swoim pierwszym maratonie, zdecydowanie ścigałbym się w S4. Ma przystępną cenę, jest stabilny i jest w stanie utrzymać tempo 5:40 przez 4 godziny.

W tej chwili mój cel maratoński jest bliższy 3 godzin, więc nie ścigałbym się w S4, ponieważ nie oferuje on tak dużego wsparcia prędkości jak Metaspeed Sky+ lub inne flagowe super buty.

Jeśli ścigałeś się wcześniej w którymkolwiek z najlepszych super butów, będziesz nieco rozczarowany ściganiem się w S4, ponieważ jego jazda nie jest tak szybka ani przyjemna, ale jeśli jest to twój pierwszy but wyścigowy z powłoką węglową, będziesz z niego bardziej niż zadowolony.

Myślę, że S4 to świetny pomysł, ponieważ nie wszyscy biegacze mogą sobie pozwolić na super buty z najwyższej półki. Wolniejsi biegacze nie potrzebują tak dużego napędu i bardziej cenią sobie stabilność/komfort w butach biegowych. S4 spełnia wszystkie te wymagania.

Możesz ścigać się w butach ASICS do szybkiego treningu, takich jak Noosa 15 lub Evoride Speed, ale są one pozbawione karbonowej płyty, więc nie dają tego karbonowego odczucia w dniu wyścigu, gdy je zasznurujesz.

Najbliższym butem do S4 jest Magic Speed 2 (nie biegałem w Magic Speed 3).

S4 jest nieco tańszy, ale trzeba go zamówić z Japonii, co w ostatecznym rozrachunku może okazać się droższe. S4 jest bardziej żywy niż Magic Speed 2 ze względu na FF Turbo i oferuje nieco większe wsparcie prędkości.

Miejmy nadzieję, że ASICS wprowadzi S4 do większej liczby regionów w przyszłości.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close