Artykuł napisany przez 4:36 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja ASICS Fuji Lite 3

Asics Fuji Lite 3 Wprowadzenie

Asics Fuji Lite 3 to buty trailowe przeznaczone do szybszych biegów treningowych i wyścigów na krótszych dystansach w łatwym i umiarkowanym terenie.

Pochodzący z Fuji Lite 2, nie ma zbyt wielu różnic, które znalazłem poza lżejszą siateczkową cholewką z kilkoma ciężkimi nakładkami i nową kieszenią na sznurowadła w języku, aby zapewnić bezpieczeństwo tym podskakującym sznurowadłom.

Dodano również pasek na piętę, aby ułatwić wsuwanie buta na stopę.

Fuji Lite 3 to buty trailowe o niższej cholewce z 4-milimetrowym spadkiem od pięty do palców, które są prawie jak buty na boso, biorąc pod uwagę amortyzację Flytefoam, która jest bardzo miękka.

Rozmiar 10 dla mężczyzn waży 9,5 uncji, co dla biegacza może wydawać się ciężkie, ale na szlaku są lekkie!

Cena Asics wynosi 120 USD, co moim zdaniem jest nieco wygórowaną ceną za minimalistyczny charakter buta, ponieważ można go kupić taniej za 79 USD na stronie magazynu biegowego.

Asics Fuji Lite 3 Wrażenia

Kiedy wyciągnąłem but z pudełka, od razu zauważyłem, jak mocne były występy, a sprężyna palców była dzika!

Podczas pierwszego biegu byłem trochę zaskoczony tym, jak dobrze czułem ziemię pod stopami. Moje codzienne buty są butami bosymi, więc czucie tego, po czym chodzę, jest dla mnie bardzo ważne. Poza tym na nierównym, ostrym terenie zauważyłem, że można było poczuć te obiekty prawie za bardzo!

Rockplate w bucie byłby niesamowitą funkcją dla następnego modelu! Sprężyna palców jest również bardzo zauważalna. Podczas pierwszego biegu czułem się, jakbym był w kolcach wyścigowych, jakby moja pięta była niżej niż przednia część stopy, co wymagało kilku biegów, aby się przyzwyczaić.

Kilka szlaków, po których biegałem, było mokrych i podmytych, a ja nie miałem żadnych problemów z trekkingiem. Inne szlaki były suche i luźne, z domieszką żwiru, a te buty nigdy nie dały mi poczucia, że mogę upaść lub że moje stopy mogą się pode mną wybić.

Fuji Lite 3 wydawały się być lepiej dopasowane do szybszego tempa na pół-technicznym szlaku. Im więcej kilometrów w nich przebiegłem, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, jak dobrze sprawdzają się podczas szybkiego biegania na palcach.

Płytka pianka flytefoam była bardzo miękka i sprężysta, ale moim zdaniem nie zapewniała wystarczającego wsparcia. Zapiętek buta był bardzo sztywny i zauważyłem pewien ból pięty pod koniec moich biegów.

Pochodzący z Asics Trabuco, ten but oferuje o wiele więcej niż jego poprzednik, ale wierzę, że nadal nie złamali jeszcze idealnego kodu!

Ochrona Asics Fuji Lite 3

Nakładki w nowej cholewce z siateczki zapewniają oddychalność, a jednocześnie świetną blokadę na szlakach.

Toebox jest bardziej otwarty niż w Fuji Lite 2 i pozwala palcom rozstawić się nieco lepiej, zapewniając przyczepność do podłoża.

Gumowa podeszwa zewnętrzna asics-grip to prawdopodobnie najbardziej przyczepne buty trailowe, w jakich biegałem, z wypustkami umieszczonymi we właściwym miejscu i wysokości, aby poradzić sobie z terenem, po którym biegasz.

Wytrzymałość Asics Fuji Lite 3

Chociaż miałem kilka problemów z bólem pięty i niewielkim bólem przedniej części stopy, buty te wydają się być bardzo trwałe.

Używając ich wyłącznie do krótszych wyścigów lub biegów treningowych, uważam, że można w nich przebiec mnóstwo wygodnych kilometrów. Nakładki na cholewce całkiem dobrze chronią stopę przed kamieniami, patykami i krzakami.

Nie miałem żadnych problemów z dostaniem się czegokolwiek do wnętrza buta lub przebiciem się przez materiał wbijający się w stopę. Nie wiem jak by to byłoe w Kolorado lub Utah, ale tutaj, w Pensylwanii, te buty świetnie sprawdzają się na naszych szlakach.

Asics Fuji Lite 3 Responsywność i szybkość

Ten but jest stworzony do prędkości!

Dzięki sprężynie w palcach, która napędza Cię do przodu, byłbyś głupi, gdybyś nie przyspieszył! Zjazdy, podjazdy, przekroje, ten but może zrobić to wszystko z mojego doświadczenia bezbłędnie.

Tak, kilka rzeczy zwróciło moją uwagę, ale nie unikałbym ich podczas moich dni na szlaku!

Asics Fuji Lite 3 Komfort i dopasowanie

Fuji Lite 3 to bardzo wygodne buty na mecze baseballowe dzieci lub bieganie po zboczach gór. Nosiłem je podczas wielu sesji trenowania gry w tball moich synów i były świetne.

Są lekkie, bardzo przewiewne i atrakcyjne wizualnie.

Śródstopie jest lekko dopasowane, ale pole palców jest wystarczająco szerokie, aby palce mogły się otworzyć i oddychać. Od treningu po zwykłe wyjścia, te buty są fantastyczne.

Asics Fuji Lite 3 Wnioski

Fuji Lite 3 to neutralne buty do biegania w terenie, które świetnie sprawdzają się po wyjęciu z pudełka bez żadnego okresu docierania. Miałem wiele biegów na szlaku, a nawet na drodze. Przyczepność podeszwy zewnętrznej jest co najmniej niesamowita.

Niezależnie od tego, czy pada deszcz, czy jest sucho, będziesz mieć przyczepność, której potrzebujesz, aby poradzić sobie z tym, co robisz.

Jako biegacz głównie szosowy, wypustki wydawały się nieco dziwne na mojej stopie, ale nie zajęło mi dużo czasu, aby naprawdę cieszyć się tym niemal masującym uczuciem podczas biegu.

Tył buta jest nieco zbyt twardy dla mojej pięty, ale po kilku biegach ponownie się do tego przyzwyczaiłem.

Ten but jest zgodny z rozmiarem i ma dopasowane dopasowanie do tych szybkich biegów.

Bardzo się cieszę, że mam ten but w swoim arsenale i wierzę, że Ty też będziesz!

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close