Artykuł napisany przez 2:32 pm Bieganie, Ćwiczenia

Recenzja adidas Supernova Solution

Adidas Supernova Solution Wprowadzenie

Adidas po raz kolejny odświeżył swoją linię Supernova w ostatnich miesiącach. Trzy opcje, które z pewnością zaoferują coś dla każdego biegacza. Jako pierwszy został wydany model Supernova Rise.

Rise to przede wszystkim żywa reakcja w formie neutralnego codziennego trenera. Następny był Solution, o którym jest ta recenzja.

Potraktuj Solution jako stabilizującą wersję Rise. Ma dodatkowe wsparcie dla biegaczy, którzy często mają nadpronację.

Wreszcie Stride, który jest budżetową opcją z tej grupy.

Pianka podeszwy środkowej Dreamstrike+ to najnowsza i najlepsza technologia, którą znajdziesz w Solution. Została ona opracowana na podstawie LIGHTSTRIKE PRO, która działa w linii Adizero, z dodatkowym komfortem i amortyzacją.

Kolejną godną uwagi cechą są pręty stabilizujące znajdujące się między podeszwą środkową a podeszwą zewnętrzną. Wykonane z pianki EVA o podwójnej gęstości i zaprojektowane tak, aby prowadzić stopę biegacza podczas każdego kroku. Adiwear to podeszwa zewnętrzna wybrana w modelu Solution, zapewniająca przyczepność na różnych twardych nawierzchniach.

But ma 36 mm w pięcie i 26 mm w palcach, co daje bardzo zauważalny spadek o 10 mm. Waga buta wydaje się być średnia dla codziennego trenera przy 10,3 uncji w rozmiarze 9 dla mężczyzn.

Przy cenie 140 USD buty te wydają się bardzo dobrym zakupem, biorąc pod uwagę nowe technologie, które Adidas zainwestował w linię Supernova.

Adidas Supernova Solution – pierwsze wrażenia

Trudno było przejść obojętnie obok odważnych kolorów Supernova Solution. Bogaty błękit pokrywał but z odcieniami baby blue w podeszwie środkowej i żółtymi akcentami na podeszwie i języku. Co zaskakujące, mogłem znaleźć tylko tę wersję kolorystyczną i jeszcze jedną: czarną, białą i szarą.

Po pierwszej inspekcji buty wydawały się dobrze skonstruowane i lekkie jak na ilość pianki w podeszwie środkowej.

Kiedy je przymierzałem, czułem każdy kawałek 10 mm dropu. But nie ukrywa tego dobrze, a dzięki piance EVA w pięcie wydawało się, że wybaczenie jest niewielkie. Ogólnie rzecz biorąc, Solution był zgodny z rozmiarem zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Zawsze byłem pomiędzy rozmiarami, kiedy nosiłem Adidasa. Historycznie, 11-ki wydawały się za krótkie i podskoczyłem do 11,5. Otrzymane tutaj 11 były idealne.

Mój pierwszy bieg przebiegł bez większych skarg. Stałe tempo przez 6-7 było w zasięgu ich możliwości. Podczas biegania ląduję głównie na śródstopiu, a DREAMSTRIKE+ był dość żywy i przyjemny w śródstopiu i przodostopiu.

Szybko mogłem stwierdzić, że będą w stanie wytrzymać wiele kilometrów i będą solidną opcją codziennego treningu.

Cholewka adidas Supernova Solution

Jak wspomniałem wcześniej, dla mnie Adidas zazwyczaj wydaje się być krótki i odrobinę wąski. Nie miałem żadnych problemów z długością lub szerokością. Cholewka, którą Adidas nazywa Sandwich mesh upper, sprawia wrażenie standardowego materiału. Nie ma o czym pisać, ale jest wygodna i spełnia swoje zadanie.

Muszę zwrócić uwagę na język. Nie miał klinów i wydawał się mieć więcej materiału niż było to potrzebne. Mogłem zauważyć nadmiar materiału w dolnej części języka za każdym razem, gdy w nich biegałem. Nie ocierały ani nie powodowały problemów, aleAle uczucie było obecne i nie mogłem przestać o tym myśleć. Zdecydowanie wątpliwa decyzja.

Ze względu na dziwny język, buty te wydawały się nieco floppy, dopóki nie zostały całkowicie zasznurowane. Po zasznurowaniu buty były bezpieczne i wygodne, a moje stopy nie ślizgały się ani nie poruszały.

Większość testów przeprowadziłem w temperaturach 30-50 stopni, więc oddychalność nie była dużym problemem. To powiedziawszy, ze względu na wielowarstwową cholewkę, mogłem zobaczyć, że są ciepłe latem.

Podeszwa adidas Supernova Solution

Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w odniesieniu do podeszwy modelu Supernova Solution.

Po pierwsze, amortyzacja. Jest jej dużo w śródstopiu i pięcie Solution. Większość składa się z mieszanki pianki DREAMSTRIKE +, która jest nowością w Adidas.

DREAMSTRIKE+ występuje również w modelu Supernova Rise. Ta pianka jest naprawdę imponująca. Po okresie testowania i wielu dodatkowych kilometrach są tak miękkie i sprężyste, jak w dniu, w którym je dostałem.

Dodatkowo wokół pięty znajduje się gęstsza warstwa pianki EVA. Jest ona zdefiniowana przez jasnoniebieski wzór w kształcie fali. Ponieważ Solution jest bardziej wspierającą wersją Rise, w Solution znajduje się więcej tej gęstej pianki.

Jeśli chodzi o stabilność buta, należy wspomnieć o trzech głównych cechach.

– Gęsta warstwa pianki, o której wspomnieliśmy wcześniej, to jedna z nich. W Solution jest jej więcej niż w Rise. Model Rise będzie miał większą sprężystość na pięcie, dzięki czemu będzie bardziej miękki, podczas gdy model Solution będzie nieco bardziej twardy.

– Ponadto Solution będzie szerszy w śródstopiu, zapewniając większą stabilność podczas przechodzenia przez krok.

– Wreszcie, pręty stabilizujące pomagają prowadzić stopę podczas każdego kroku.

Wydaje się, że to dziwna decyzja Adidasa, aby odejść od Continental Tire jako gumy podeszwy zewnętrznej. Przez lata miałem kilka par Adidasów, a ultra trwała guma była podstawą.

Nowy Adiwear jest solidną alternatywą, ale nie mogę powiedzieć, czy jestem stronniczy w stosunku do poprzednich ofert. Nie miałem żadnych problemów z gumą. Nie jest tak lepka jak poprzedni materiał, ale nadal daje mi pewność w mokrych lub niepewnych warunkach.

Pod względem trwałości również wydają się być świetne. Zdjęcia w recenzji są po ponad 100 milach i widać, że nie ma śladów zużycia. Krótko mówiąc, materiał podeszwy zewnętrznej nie jest zauważalnie gorszy. Większość biegaczy będzie całkiem zadowolona z tego, jak długo wytrzymają.

Podsumowując, uważam, że jazda w Solutionach jest całkiem przyjemna. Wolniejsze biegi lub dni regeneracji wydawały się być dla mnie najlepszym miejscem i sposobem, w jaki je wykorzystałem. Będę ich nadal używać, gdy będą najlepszą opcją dla danego rodzaju biegu w danym dniu.

Wnioski dotyczące Adidas Supernova Solution

Jako osoba, która lubi i preferuje buty do biegania z niższym dropem, trudno mi przedstawić bezstronną opinię na temat Supernova Solution.

Nie podobał mi się wyraźny spadek o 10 mm od pięty do palców w połączeniu z twardszą pianką w pięcie. Przez większość czasu czułem się jak przeszkoda.

Myślę, że biegacze tacy jak ja woleliby raczej charakterystykę Supernova Rise. Mają taki sam spadek 10 mm, ale bardziej miękka pięta sprawia, że spadek jest mniejszy.oczywiste.

ALE dla biegaczy, którzy lądują na piętach i szukają neutralnego buta z dodanymi mniejszymi funkcjami stabilizującymi, Supernova Solution będzie świetną opcją. Są trwałe, dobrze skonstruowane i zapakowane za cenę, która nie rozbije banku.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close