Artykuł napisany przez 5:51 pm Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Prohormony a boostery testosteronu | Którą opcję wybrać?

Wachlarz rzekomych rozwiązań niedoborów testosteronu jest ogromny. Testosteron jest podstawą stereotypowych cech męskości, takich jak masa mięśniowa, siła fizyczna i popęd seksualny. Liczne rozwiązania i produkty starają się wykorzystać ten ogromny rynek.

Prawdopodobnie nie myliłbym się zakładając, że jeśli chciałeś zwiększyć poziom testosteronu, prawdopodobnie natknąłeś się na boostery testosteronu. O prohormonach mówi się znacznie mniej, ale od czasu do czasu pojawiają się one w rozmowach na temat rozwiązań zwiększających poziom testosteronu.

Musisz znać różnicę między prohormonami a boosterami testosteronu, jeśli zamierzasz wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Jak zawsze, jestem tutaj, aby ci pomóc.

Czym są prohormony?

Prohormony to prekursory, które po spożyciu przekształcają się w testosteron. Prekursory, prawda? Czy nie powinny być zatem nazywane prehormonami? Tak czy inaczej, są to bloki budulcowe, które dostarczają materiału wymaganego do syntezy testosteronu. Wzmacniają wpływ odpowiedniego hormonu. W tym sensie różnią się od sterydów anabolicznych. Sterydy naśladują testosteron, podczas gdy prohormony dostarczają surowca potrzebnego organizmowi do naturalnej produkcji własnego testosteronu.

Jako syntetyczny testosteron, sterydy mogą powodować zaburzenia równowagi hormonalnej. Prohormony oferują składniki i pozwalają organizmowi kontrolować rzeczywistą produkcję, co oznacza, że stosuje się tylko tyle prohormonu, ile jest wymagane. Pomimo swoich zalet, prohormony mogą być niebezpieczne, jeśli są nadużywane i mogą powodować poważne szkody dla długoterminowego zdrowia. W rzeczywistości prohormony są klasyfikowane jako substancje kontrolowane w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Skutki uboczne stosowania prohormonów

 • Trądzik.
 • Wahania nastroju.
 • Niespodziewane wyczerpanie.
 • Zmniejszające się jądra.
 • Powiększenie piersi.
 • Wypadanie włosów
 • Niepłodność.
 • Toksyczność wątroby.
 • Choroby nerek.
 • Problemy sercowo-naczyniowe.
 • Czynnik ryzyka raka prostaty i trzustki.

Czym są boostery testosteronu?

Boostery testosteronu to suplementy wykonane z naturalnie występujących składników zwiększających poziom testosteronu. Składniki te zazwyczaj obejmują ekstrakty ziołowe/roślinne, aminokwasy, witaminy i minerały występujące w zwykłej żywności. Podobnie jak prohormony, boostery testosteronu mają na celu wspieranie zdolności organizmu do wytwarzania testosteronu. Ale to podstawowa funkcja, jeśli chodzi o ich podobieństwo.

Sposób, w jaki to osiągają, znacznie się różni. Prohormony przyjmują nieco bezpośrednie podejście, które jest bardziej zbliżone do sterydów anabolicznych, stąd ich zakaz w wielu jurysdykcjach. Boostery testosteronu mają bardziej pośrednią ścieżkę działania, dostarczając organizmowi składników odżywczych potrzebnych do produkcji testosteronu, ale w większych ilościach niż są dostępne z samego pożywienia.

Poza tą ogólną zasadą, boostery testosteronu są zróżnicowane pod względem mieszanki składników. Każdy produkt ma unikalną mieszankę aktywnych elementów. Oczywiście istnieje mnóstwo podróbek, więc w tym punkcie odnoszę się do legalnych produktów.

Skutki uboczne boosterów testosteronu

Jest to jeden z obszarów, w którym boostery testosteronu naprawdę dają czadu. I to nie tylko w porównaniu do prohormonów, ale praktycznie każdego innego nie-dietetycznego rozwiązania niedoboru testosteronu, w tym TRT. Ponieważ wykorzystują one naturalne składniki, najlepsze boostery testosteronu mają niewiele do brak skutków ubocznych. Nie wymagają recepty lekarskiej i można je kupić bez recepty. Osoby wrażliwe na alergeny mogą odczuwać łagodne dolegliwości żołądkowe, wzdęcia i bóle głowy.

Sposób działania

Prohormony dostarczają organizmowi budulca, który może być łatwo przekształcony w testosteron. Boostery testosteronu dostarczają organizmowi typowych składników odżywczych wymaganych nie tylko do naturalnej produkcji testosteronu, ale także do ogólnego stanu zdrowia.

Rodzaj składnika

Prohormony to prekursory steroidów, które bezpośrednio przekształcają się w testosteron. Boostery testosteronu to mieszanka ekstraktów ziołowych/roślinnych, aminokwasów, witamin i minerałów o udowodnionym wpływie na naturalną produkcję testosteronu.

Szybkość rezultatów

Prohormony są o krok niżej niż sterydy anaboliczne, dzięki czemu zapewniają znaczny wzrost testosteronu w ciągu kilku dni lub kilku tygodni. Boostery testosteronu mają dłuższą krzywą, co być może jest ceną, jaką trzeba zapłacić za stosowanie znacznie bezpieczniejszego produktu. Mogą minąć miesiące stosowania boosterów, zanim zauważysz znaczną poprawę.

Kto powinien stosować który?

Użyj boostera testosteronu, jeśli:

 • Masz (lub podejrzewasz) łagodny niedobór testosteronu.
 • Po raz pierwszy rozważasz podniesienie poziomu testosteronu, wybierz booster testosteronu.
 • Masz nadwrażliwość na alergeny.
 • Nie ma pilnej potrzeby.
 • Nie zostałeś poddany badaniu krwi potwierdzającemu poziom testosteronu.

Będę to powtarzał tak długo, jak będzie to konieczne, więc jeszcze raz – prohormony są substancją zabronioną. Dzielę się tymi powodami tylko przy założeniu, że masz prawne i medyczne zielone światło na ich stosowanie. Zgodnie z tymi warunkami wstępnymi, używaj prohormonu tylko wtedy, gdy:

 • Masz poważny niedobór testosteronu.
 • Przeszedłeś testy medyczne potwierdzające niezwykle niski poziom testosteronu.
 • Jesteś sportowcem i chcesz poprawić swoje wyniki.

Wnioski

Prohormony byłyby rozsądnym wyborem, jeśli Twoim celem jest szybki wzrost poziomu testosteronu. Są one jednak niebezpieczne i często nielegalne. Nie używaj ich, chyba że masz zgodę lekarza i uzyskałeś legalne zezwolenie. Boostery testosteronu są wolniejsze, ale pewne. Możesz liczyć na ich bezpieczeństwo i legalność. Nie ma obaw o walkę z poważnymi schorzeniami w dłuższej perspektywie.

Sam jest pasjonatem zdrowia i fitnessu, który od ponad 10 lat interesuje się suplementami, fitnessem i wellness. Jest założycielem Urodowa Fit Maniaczka – marki zajmującej się zdrowiem i odnową biologiczną oraz posiada wiele certyfikatów fitness, w tym certyfikaty treningu osobistego i żywienia. Sam pracuje jako trener personalny od trzech lat i jest oddany pomaganiu swoim klientom w osiąganiu ich celów fitness i prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Wierzy, że zdrowy styl życia ma kluczowe znaczenie dla szczęśliwego i satysfakcjonującego życia i jest zaangażowany w dzielenie się swoją wiedzą i pasją z innymi.

(Visited 25 times, 1 visits today)
Close