Artykuł napisany przez 8:15 am Bieganie, Ćwiczenia

On Cloudmonster Hyper vs On Cloudmonster 2

Cloudmonster Hyper to zupełnie nowy trenażer, który został zaprojektowany jako bardziej wszechstronna, bardziej premium wersja zwykłego Cloudmonstera. Wykonany jest z materiałów o wyższej jakości i kosztuje 240 USD.

Cloudmonster 2 to najnowsza wersja popularnej serii Cloudmonster firmy On. Kosztuje 180 dolarów. To porównanie powie Ci, który z tych 2 trenażerów jest dla Ciebie lepszy.

Werdykt

On Cloudmonster Hyper to przeceniony super-trener, który czuje się jak zwykły, codzienny trener. Ma Pebax w przedniej części stopy i rdzeniu, ale nie zapewnia sprężystego, energicznego uczucia, którego oczekujesz. Ma głęboką amortyzację z mocną, stabilną jazdą, która wydaje się niewygodna przy wolnym tempie. Model Cloudmonster Hyper jest bardziej podobny do modelu Cloudboom Echo 3 niż do zwykłego modelu Cloudmonster i najlepiej nadaje się do biegania w spokojnym tempie.

On Cloudmonster 2 jest w rzeczywistości wszechstronnym codziennym trenerem z maksymalną amortyzacją. Umiarkowanie dobrze radzi sobie z prędkością i może pokonać dystans. Dopasowanie pozostawia dodatkową przestrzeń w całej cholewce, ale nie jest to nieprzyjemne.

Zalecane dla

Codzienny trening

Codzienny trening, wyścigi długodystansowe

Typ amortyzacji

Responsywna/zrównoważona

Wyważona/miękka

Ilość amortyzacji

Wysoka amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Elastyczność

średni

średni

Stabilność

pewna stabilność

pewna stabilność

Rozmiar

prawidłowy rozmiar

prawda do rozmiaru

Cena detaliczna

220 USD

179,95 USD

Model Cloudmonster Hyper jest wyposażony w najwyższej jakości piankę Helion HF w podeszwie środkowej – w przedniej części stopy i w rdzeniu. Helion HF to pianka Pebax, która zapewnia wyższy poziom zwrotu energii niż inne pianki On w podeszwie środkowej. Model Cloudmonster ma piankę Helion w podeszwie środkowej, która jest cięższa i mniej sprężysta niż Helion HF w wersji Hyper.

Hyper jest lepszy do szybkich biegów ze względu na podeszwę środkową, która ma większy zwrot energii. Ułatwia to nabranie tempa. Cloudmonster jest lepszy do powolnych biegów, ponieważ stopy bardziej zapadają się w piankę przy każdym uderzeniu.

Hyper ma bardziej płynne przejścia niż Cloudmonster. Wynika to z faktu, że Cloudmonster ma większe strąki Cloudtec, które można wyczuć podczas kompresji podczas uderzeń stopy.

Jedną z dużych różnic między tymi dwoma butami jest to, że Cloudmonster ma w podeszwie nylonową płytkę speedboard, podczas gdy Hyper jej nie ma. Dzięki temu Cloudmonster jest sztywniejszy i bardziej stabilny niż wersja Hyper.

Obie wersje mają grubą podeszwę środkową, ale Hyper ma jeszcze większą wysokość podeszwy środkowej, co zapewnia głębszą amortyzację niż Cloudmonster. Sprawia to, że Hyper jest lepszy do długich biegów niż zwykły Cloudmonster.

Hyper ma cienką, gładką cholewkę, która jest podobna do butów wyścigowych. Ma lepszą oddychalność niż Cloudmonster. Ma również bardziej zaawansowane sznurowadła, które mają silikon, aby utrzymać je związane, czego nie ma Cloudmonster.

Cloudmonster ma grubszą siateczkę, która jest trwalsza, ale ma niższy poziom oddychalności.el oddychalności. Oba buty mają cienkie, płaskie języki inspirowane butami wyścigowymi. Oba mają również bardzo wygodne dopasowanie, ale Hyper pasuje do rozmiaru, podczas gdy w Cloudmonster musisz zmniejszyć rozmiar o pół rozmiaru w stosunku do zwykłego rozmiaru.

Jeśli potrzebujesz szybszego trenera do biegów uptempo, Cloudmonster Hyper jest wersją, którą powinieneś wybrać. Ma podeszwę środkową, która dostarcza więcej energii i waży mniej niż Cloudmonster. Jeśli szukasz butów na długie dystanse, Hyper jest również lepszym wyborem, ponieważ ma grubszą podeszwę środkową z większą amortyzacją.

Jeśli potrzebujesz buta treningowego głównie do biegania w wolnym tempie, Cloudmonster jest lepszą wersją dla Ciebie. Ma podeszwę środkową, która bardziej się kompresuje i ma cięższą konstrukcję niż Hyper. Kosztuje 40 USD mniej niż Hyper i ma lepszą stabilność.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close