Artykuł napisany przez 11:44 pm Bieganie, Ćwiczenia

O Cloudsurferze 7 Recenzja

ON Cloudsurfer 7 Wprowadzenie

Problem z używaniem nazwy „chmura” we wszystkich nazwach butów do biegania jest taki, że ludzie oczekują, że buty będą sprawiały wrażenie, jakbyś biegał po poduszkach, miękkich chmurach. Buty On Running z przeszłości nie miały takiego odczucia.

Powodem, dla którego buty On czuły się tak mocno, jest ich speedboard. Speedboard jest zasadniczo twardą płytą, która zwiększa stabilność i sprawia, że but jest sztywniejszy, dzięki czemu czujesz się szybciej i bardziej sprężyście. To sprawdza się w butach do treningu szybkościowego lub wyścigowego, ale nie w butach na co dzień.

Cloudsurfer jest pierwszym butem On Running, który nie posiada płyty speeda. Jest to nowa generacja butów do biegania, która nie wykorzystuje ich regularnego systemu amortyzacji CloudTec. Zamiast tego wykorzystuje technologię CloudTec Phase.

Nazwa Cloudsurfer nie jest nowa i ta najnowsza wersja jest w zasadzie Cloudsurfer 7, jednak On nie chce, aby ta nowa wersja była kojarzona z Cloudsurferami z przeszłości, więc porzucili numer wersji i nazwali ją po prostu Cloudsurfer.

W zeszłym roku recenzowałem max amortyzowanego Cloudmonstera i o ile nadal nie czułem się w nim jak w max amortyzowanym trenerze tak jak powinien, to był to najbardziej miękki but On jaki próbowałem i był to duży krok w dobrym kierunku.

Cloudsurfer to neutralny trener do codziennych biegów. Został zaprojektowany tak, aby mieć pluszową amortyzację do biegania po drogach.

Waży 8,6 oz (245 g) dla męskiego US9, który jest lekki dla codziennego trenera i ma 10 mm spadek. Kosztuje 160 dolarów, co jest stosunkowo przystępne dla buta On Running, ale wciąż bardzo drogie w porównaniu z innymi codziennymi trenerami.

ON Cloudsurfer 7 Pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy przymierzyłem Cloudsurfera, byłem zaskoczony, jak bardzo różni się on od każdego innego trenera On. Podczas chodzenia, pod stopą była pluszowość, której brakowało w poprzednich butach On.

Moim pierwszym biegiem był łatwy 9-kilometrowy bieg, który bardzo mi się podobał. Przejścia były płynne, ponieważ nie ma żadnych strąków chmur na podeszwie zewnętrznej, a jazda była wyjątkowa ze względu na geometrię podeszwy środkowej.

Podobało mi się, jak miękkie było uczucie jazdy i byłem pod wrażeniem ilości amortyzacji, którą posiadał. Cholewka była niezwykle wygodna i nie wymagała żadnego okresu docierania. Jazda była całkowicie unikalna i nie przypominała mi żadnych innych butów do biegania.

ON Cloudsurfer 7 Upper

Cloudsurfer to najwygodniejszy but do biegania jaki kiedykolwiek nosiłem. Ma to związek z tym, jak hojnie wyściełane są kołnierz i język, a także jak gładkie są wnętrza cholewki. Czuję się jak w pluszowej cholewce trenera z maksymalną amortyzacją i byłby to doskonały but do chodzenia na co dzień.

Blokada stopy jest niesamowita bez konieczności stosowania węzła biegacza i nie ma mowy o ślizganiu się języka, ponieważ język jest przymocowany do wewnętrznego rękawa. Otrzymujesz również odblaskowe logo On na śródstopiu i pięcie.

Cholewka jest mocno wyściełana, więc jest to ciepły but i zdecydowanie bardziej nadaje się do biegania zimą lub w chłodniejszym klimacie. Cała wyściółka nasiąka potem podczas biegu i obciąża buta.

Środek stopy, przód stopy i palce są bardzo dopasowane, więc nadaje się dla szerokich stóp. W związku z tym, że buty ON są o pół rozmiaru większe niż inne buty do biegania (tak jak NB, Hoka i Adidas), należy je kupować w centymetrach, aby być dokładnym.

ON Cloudsurfer 7 Sole Unit

Jazda Cloudsurfer jest tak wyjątkowa, ponieważ kompresuje się naprawdę łatwo, gdy jest obciążona. W podeszwie środkowej wyrzeźbione są otwory, które pozwalają górnej i dolnej części podeszwy środkowej połączyć się, gdy uderzasz o ziemię. Po raz pierwszy, but On Running faktycznie czuje się jak na chmurach.

Cloudsurfer sprawia wrażenie buta z maksymalną amortyzacją, a nie uniwersalnego buta codziennego użytku. Jest to jeden z najbardziej miękkich trenerów na rynku i naprawdę lubię go do regeneracji i łatwych biegów wolniejszych niż 6 minut na kilometr (9:40 na milę). Pianka w podeszwie środkowej nie oddaje energii, ale bardzo dobrze amortyzuje i chroni.

Używam Cloudsurfer do wolnych, krótkich biegów na dystansie 10 km lub mniej. Nie ma rockera dla dodatkowej wydajności, a podeszwa środkowa nie jest energiczna, więc wolę nie używać jej do długich biegów. Wszechstronność nie jest mocną stroną Cloudsurfera, ponieważ pianka podeszwy środkowej nie odbija się bardzo szybko, a przednia część stopy jest elastyczna, więc nie jest to świetne rozwiązanie do niczego szybszego niż łatwe tempo.

Dużą różnicą między Cloudsurferem a innymi butami On Running jest to, że w Cloudsurferze nie ma podeszwy zewnętrznej, dzięki czemu uzyskujemy super gładkie przejścia, które zwiększają komfort jazdy. Podeszwa zewnętrzna ma teraz pełny kontakt z podłożem i dzięki temu jazda jest przyjemniejsza, a także bardziej stabilna. Podeszwa zewnętrzna nie zbiera też małych kamieni jak w innych butach On.

Jeśli chodzi o trwałość to myślę, że ciężsi biegacze szybciej zużyją amortyzację niż lekcy biegacze poniżej 70 kilogramów. Dzieje się tak dlatego, że podeszwa środkowa niezwykle łatwo się kompresuje i pod ciągłym ciężarem będzie się odkształcać. Jak na razie nie zauważyłem utraty amortyzacji po 80 kilometrach, ale jestem lekkim biegaczem.

Biegałem w deszczu i przyczepność była akceptowalna. Jest pewne zużycie podeszwy zewnętrznej pokazujące się na zewnętrznej bocznej piance środkowej pięty, gdzie nie ma pokrycia gumowego, więc trwałość jest nieco poniżej średniej, ponieważ odsłonięta pianka jest miękka.

ON Cloudsurfer 7 Wnioski

Jest to pierwszy but On Running zasługujący na nazwę „cloud”. Chęć On do przyjęcia zmian i pozbycia się ukochanego Speedboarda opłaciła się sowicie. Cloudsurfer jest nie tylko najbardziej miękkim i gładkim butem On Running, ale również daje najwięcej radości z biegania.

Cloudsurfer na pewno pozostanie w mojej rotacji ze względu na to, jak bardzo pluszowy i wygodny jest jego styl jazdy. Czuję, że On powinien wprowadzić na rynek Cloudsurfera jako buta z maksymalną amortyzacją zamiast Cloudmonstera, ponieważ jako codzienny trener, Cloudsurfer nie jest wystarczająco wszechstronny: nie jest to but, którego chcesz używać do biegania w tempie uptempo. Z drugiej strony Cloudmonster sprawia wrażenie znacznie szybszego i bardziej dynamicznego dzięki swojej Speedboard.

Jeśli nigdy nie próbowałeś butów On i jesteś ciekawy tej marki, Cloudsurfer jest butem, który powinieneś wypróbować; jest innowacyjny i zabawny w użyciu, a jego cholewka jest jedną z najbardziej komfortowych, jakie można kupić.

160 dolarów za Cloudsurfer to trochę za drogo jak na buta sprzedawanego jako codzienny trener. Powiedziałbym, że 140 dolarów byłoby bardziej sprawiedliwą ceną, ponieważ nie jest on bardzo uniwersalny, ale płacisz premię za szwajcarską odznakę.

(Visited 36 times, 1 visits today)
Close