Artykuł napisany przez 9:01 pm Bieganie, Ćwiczenia

Nimbus 26 vs Nimbus 25

Niewiele jest butów do biegania, które mają więcej historii niż seria Nimbus. Jest to jeden z najpopularniejszych neutralnych butów treningowych w świecie butów do biegania i jest to najbardziej miękki but do biegania ASICS.

Każdego roku Nimbus jest całkowicie odświeżany. To porównanie powie Ci, która wersja jest dla Ciebie lepsza.

Werdykt

Asics Gel-Nimbus 26 to amortyzowany but do codziennego użytku dla większości biegaczy o różnych umiejętnościach. Ma świetną przyczepność podeszwy zewnętrznej, wystarczająco miękką amortyzację i stabilną, responsywną jazdę.

ASICS Gel-Nimbus 25 to maksymalistyczny, wysoce amortyzowany but treningowy z delikatnym rockerem. Nie jest to najbardziej miękki model z maksymalną amortyzacją na rynku, ani też najbardziej energiczny, ale nadal jest to niezwykle wygodny but (o ile nosisz większy rozmiar lub kupujesz szeroką wersję, ponieważ ma bardzo wąski obszar palców). Wersja 25 wykorzystuje zupełnie nową piankę podeszwy środkowej FF Blast+ Eco. Jest ona twardsza niż w modelu Nimbus 24, ale zapewnia lepszą amortyzację i stabilność dzięki zwiększeniu wysokości i szerokości podeszwy środkowej. Przeprojektowana podeszwa zewnętrzna zapewnia płynniejsze przejścia i lepszą trwałość.

Zalecane dla

Codzienny trening

Codzienny trening, wyścigi długodystansowe

Rodzaj amortyzacji

Responsywna/zrównoważona

Zrównoważona/miękka

Ilość amortyzacji

Wysoka amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Elastyczność

średni

średnia

Stabilność

pewna stabilność

bardzo stabilny

Rozmiary

zgodny z rozmiarem

kup o pół rozmiaru większe

Cena detaliczna

159,95 USD

160 USD

Najnowszy Nimbus 26 ma taką samą podeszwę środkową jak Nimbus 25, która jest wykonana z FF Blast+ Eco (mieszanka EVA i OBC).

Nimbus 26 ma nieco twardszą podeszwę, ale różnica jest znikoma. Obie wersje mają bardzo pluszowe, wyściełane lądowania i super płynną jazdę zaprojektowaną z myślą o łatwym bieganiu. Podeszwy środkowe obu wersji są bardzo szerokie, więc stabilność jest dobra.

Nimbus jest przeznaczony do wolnego tempa, więc obie wersje mają takie samo zastosowanie: łatwe i regeneracyjne biegi. Mają 42 mm amortyzacji w pięcie i 34 mm w przedniej części stopy, więc amortyzacja jest bardzo głęboka.

W pięcie obu wersji znajduje się ukryta silikonowa wkładka żelowa, która pochłania wstrząsy i zwiększa amortyzację, ale żelu w ogóle nie czuć.

Największą różnicą między tymi dwoma wersjami jest podeszwa zewnętrzna. Nimbus 26 ma bardziej agresywne wypustki, które są w stanie lepiej wgryźć się w powierzchnię. Skutkuje to lepszą przyczepnością w Nimbus 26.

Nimbus 26 ma wygodniejszą cholewkę niż 25 dzięki przeprojektowanej cholewce, która jest szersza w przedniej części stopy i palcach. Model 26 ma również większą wentylację w górnej części palców, dzięki czemu oddychalność jest lepsza w modelu 26.

Obie cholewki mają dzianinowe konstrukcje z płaskimi, elastycznymi językami, które nie ślizgają się podczas biegu. Dopasowanie jest bardzo wąskie w obu wersjach, więc większość biegaczy będzie musiała zwiększyć o pół rozmiaru lub będzie potrzebować szerokiej wersji. Dostępna jest również wersja bardzo szeroka.

Nimbus 26 to lepsza wersja, jeśli potrzebujesz bardziej oddychającej cholewki z szerszym dopasowaniem. Model 26 jest również lepszy, jeśli potrzebujesz lepszej przyczepności na mokrych nawierzchniach.

Nimbus 25 to lepsza opcja, jeśli potrzebujesz cieplejszej cholewki na zimne warunki lub jeśli masz bardzo wąską stopę. Waży również mniej niż Nimbus 26.

Obie wersje mają bardzo podobne odczucia i właściwości jezdne, więc różnice są minimalne.

(Visited 13 times, 1 visits today)
Close