Artykuł napisany przez 7:44 am Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Dieta Joe Rogana (2024) | Wyjaśnienie diety mięsożerców

Joe Rogan, podcaster numer jeden na świecie i głośny orędownik zdrowego stylu życia, regularnie omawia swoją dietę w swoim własnym podcaście, a także w wywiadach na innych forach. Wyróżnia się na tle innych liderów opinii w dziedzinie zdrowego stylu życia, opowiadając się za przejrzystością w swojej podróży fitness i wellness.

Przyjrzyjmy się, jakie pokarmy spożywa Joe. Nie jest możliwe, aby uchwycić każdą rzecz, którą je. Dlatego w tym artykule skupimy się przede wszystkim na tym, co Joe je regularnie i na godnych uwagi produktach, które spożywa od czasu do czasu. Wymienimy również suplementy, których używa – powinno to pomóc w zapewnieniu przydatnego kontekstu, w jaki sposób suplementy wspierają jego wybory dotyczące posiłków.

Ogólna filozofia

Nadrzędną filozofią dietetyczną Joe jest to, że jeśli coś nie było jedzeniem 100 lat temu, to nie powinno być uważane za prawdziwy posiłek dzisiaj. Oznacza to, że unika śmieciowego jedzenia, przetworzonej żywności i rafinowanych cukrów. Zamiast tego Joe stosuje dietę mięsożercy, która koncentruje się na dużej ilości mięsa, dużej ilości owoców i niektórych warzyw.

Zdarza mu się przechodzić na dietę ketonową, ale zwykle jest to produkt uboczny ketozy wywołanej dietą mięsożerną, a niekoniecznie dlatego, że tak postanowił. Podzielił się jednak swoim przekonaniem, że posiłki bogate w węglowodany są odpowiedzialne za niski poziom energii, zwiększoną mgłę mózgową i brak sytości – przekonanie to jest poparte licznymi badaniami. W związku z tym Joe czasami pozwala swojej diecie mięsożernej na wywołanie ketozy w organizmie.

Dzikie mięso

Joe jest zagorzałym zwolennikiem diety opartej na białku zwierzęcym – esencji diety mięsożerców. Większość jego posiłków składa się z mięsa i jaj. Joe przypisuje diecie mięsożerców utratę wagi, redukcję tkanki tłuszczowej, poprawę poziomu energii, odporność na choroby autoimmunologiczne/zapalne i lepsze funkcje poznawcze.

Omówił wiele powodów, dla których wybiera dzikie mięso zamiast udomowionego białka zwierzęcego. Po pierwsze, jako regularny myśliwy, preferuje mięso, które sam upolował. Twierdzi również, że zapewnia ono lepszą sytość niż węglowodany. Dzikie mięso jest również wolne od sterydów, hormonów wzrostu i tłuszczów nasyconych, które są obecne w zwierzętach hodowlanych. Łoś jest najbardziej preferowanym przez Joe źródłem białka mięsnego, choć spożywa on także inne dzikie zwierzęta, takie jak antylopy, łosie, jelenie i dziki.

Joe spożywa jaja z wolnego wybiegu, co jest zgodne z jego wiarą w źródła białka, które mają jak najmniejszą ingerencję człowieka i szkodliwych sztucznych związków zaangażowanych w produkcję.

Owoce i warzywa

Owoce zajmują drugie miejsce po mięsie w diecie Joe. Przyznał, że 90% jego posiłków składa się z mięsa i owoców. Ogólnie rzecz biorąc, Joe przywiązuje dużą wagę do witamin, więc skłonność do owoców nie jest zaskakująca.

Jednak jednoznacznie stwierdził, że nie je zbyt dużo zieleniny. Jeśli już, to często są to warzywa liściaste, takie jak jarmuż, szpinak i brokuły. Tam, gdzie może, Joe lubi jeść swojego łosia z kimchi, koreańską potrawą ze sfermentowanej kapusty.

Czasami przygotowuje sałatkę z oliwą z oliwek i octem balsamicznym. Joe uwielbia swoje przyprawy i doda chili jalapeno nie tylko ze względu na jego smak, ale także korzyści zdrowotne, zwłaszcza w zakresie ochrony zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Przerywany post

Joe uważa, że przerywany post jest niezbędny dla skuteczności jego diety. Codziennie ma 16-godzinne okno postu między kolacją a śniadaniem następnego dnia (chociaż może złapać kawę lub inny niskokaloryczny napój w ciągu dnia). ten okres). Uważa on, że stworzenie dużej przerwy między dwoma posiłkami pozwala organizmowi strawić i w pełni wchłonąć kluczowe składniki odżywcze obecne w każdym posiłku.

Typowy dzienny plan posiłków

Joe nie je tego samego każdego dnia. Jednak typowy dzienny plan posiłków Joe składa się z jajek z wolnego wybiegu i owoców lub zielonych warzyw na śniadanie, grillowanego kurczaka, jarmużu i komosy ryżowej na lunch, płatków owsianych z owocami na popołudniową przekąskę oraz mięsa łosia, jalapenos i ziemniaków na kolację.

Czasami wypija rano napój o zerowej zawartości węglowodanów lub kawę, jeśli ćwiczy jogę na czczo lub kardio na czczo. Unika diety ketonowej (a czasami także przerywanego postu) w dni podnoszenia ciężarów.

Cheat Meals

Podczas gdy zdrowa dieta ma kluczowe znaczenie dla dobrego zdrowia, wiara Joe w przejrzystość diety jest być może najlepiej zobrazowana przez regularne przyznawanie się, że od czasu do czasu pozwala sobie na oszukany posiłek. Nie jest on przywiązany do żadnego konkretnego rodzaju żywności.

Jeśli chodzi o powody, czasami robi to dla zabawy, choć rzadko. Innym razem zwiększona ilość węglowodanów ma na celu wyciągnięcie jego ciała z ketozy. Robi to jednak oszczędnie, co pozwala mu, jeśli chce, powrócić do ketozy w ciągu zaledwie kilku godzin.

Suplementy

Joe przyjmuje wiele suplementów i jest jedną z niewielu znanych osobistości, które nie ukrywają stosowania testosteronowej terapii zastępczej. Wynika to z zasady, że sama żywność nie zawsze może odpowiednio zapewnić optymalną różnorodność i ilość składników odżywczych potrzebnych organizmowi. Wspomniane przez niego suplementy obejmują:

Przeciwstarzeniowy

Testosteron, dinukleotyd nikotynamidoadeninowy (NAD lub NAD+).

Wydajność fizyczna

Białka, kreatyna, kompleks grzybów, glukozamina, chondroityna, egzogenne ketony

Wnioski

W porównaniu do wielu liderów opinii na temat zdrowia i dobrego samopoczucia, dieta Joe jest dość prosta. Trzymaj się z dala od sztucznej i przetworzonej żywności, w tym wszystkiego, co zawiera dużo tłuszczów nasyconych i cukru. Trzymaj się naturalnych źródeł białka zwierzęcego, takich jak dziczyzna i jaja z wolnego wybiegu. Do tego dochodzi praktykowanie przerywanego postu.

To powiedziawszy, dieta mięsożerców i keto może nie działać u każdego. Joe jest głęboko przekonany, że nie ma jednego uniwersalnego planu żywieniowego. Różni ludzie będą różnie reagować na te same pokarmy. Na przykład mięso z dziczyzny może nie być dla ciebie praktyczną opcją. W takim przypadku należy rozważyć zastąpienie go odpowiednim substytutem, takim jak wołowina karmiona trawą. Podobnie, wybierz suplementy, które najlepiej uzupełnią twoją dietę.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Close