Artykuł napisany przez 10:26 pm Odżywianie, Witaminy i Suplementy

Czy Saw Palmetto naprawdę poprawi mój testosteron? | OSTRZEŻENIE i DOWODY

Wszyscy chcemy cudu, zwłaszcza w walce z utratą Testosteronu. Pigułka, którą możemy wziąć ze śniadaniem, która sprawi, że do obiadu poczujemy się jak Herkules. Ale jak wiemy z badań innych składników, badania naukowe nie zawsze udowadniają to, co chcemy.

Z wszystkich najlepszych prób i badań klinicznych mogę zlokalizować, prawda na Saw Palmetto jest, w najlepszym razie, że może mieć pewne wyniki związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (BPH), a w niektórych przypadkach może nawet zmniejszyć całkowitą Testosteron u zdrowych mężczyzn.

Co musisz wiedzieć:

  • Większość badań Saw Palmetto skupiła się na powiększonej prostacie, dihydrotestosteronie (DHT) i wolnym testosteronie.

  • W tych ograniczonych ustawieniach, Saw Palmetto ma efekt.

  • Dalsze badania nad Saw Palmetto jako T-Booster nie były obiecujące.

  • Jedno badanie wykazało nawet, że długotrwałe stosowanie Saw Palmetto może obniżyć poziom testosteronu.

Prostaty, DHT i Total-T

W miarę starzenia się mężczyzn, związek znany jako DHT zmienia swoją rolę w naszym organizmie. Na początku naszego życia, pomaga nam rosnąć kości i mięśnie; następnie prowadzi do męskich nastolatków rosnące włosy na ciele i coraz głębszy głos.

Z wiekiem DHT gromadzi się w obszarach męskiego ciała, a mianowicie w prostacie. Powoduje to jej powiększenie i wywołuje stan znany jako BPH. Wiadomo, że nasze ciała przekształcają testosteron w DHT, więc wiele zabiegów stara się zapobiec tej konwersji – mniej DHT, mniej powiększonej prostaty. A jednym ze sposobów pomiaru jest sprawdzenie, ile testosteronu pozostaje w organizmie, nie przekształconego w DHT.

Wszystko Saw Palmetto został udowodniony, aby zrobić jest ograniczenie ekspresji enzymu o nazwie 5α-reduktazy, który jest odpowiedzialny za konwersję Testosteron w DHT. I już samo to powinno zniechęcić każdego – Saw Palmetto może uniemożliwić nam wykorzystanie Testosteronu w jego najsilniejszej formie.

Saw Palmetto w innych badaniach

Dlaczego Saw Palmetto jest w T-Boosters?

Nie możemy odpowiedzieć na to pytanie. Czytanie o współczującej i progresywnej mechanice ciała może być trochę mylące. Zbyt dużo cukru prowadzi do naszego ciała nie jest w stanie go wykorzystać, w procesie zwanym insulinoopornością. Z poziomem Testosteronu może być tak samo mylące.

Czasami T-Boostery łapią się na tym, ile mamy „wolnego” testosteronu, ile mamy „całkowitego” testosteronu. Co ciekawe, niektóre badania wykazały, że Testosteron spada po treningu – ponieważ uczestnicy właśnie zużyli swój Testosteron pracując na zewnątrz.

Więc powinniśmy być ostrożni wobec sformułowań na stronach internetowych produktów, takich jak „zapobiega DHT” i „zwiększa poziom T”. Ponieważ, jak się okazuje, tak naprawdę chcemy, aby nasz Testosteron został przekształcony w potężne DHT, a po drugie, ponieważ te badania wykazały więcej T w prostacie – nie w bicepsie.

Wnioski: Nie możesz zabrać go ze sobą

Wszyscy chcemy lepszego zdrowia hormonalnego, zwłaszcza w miarę starzenia się. Ale to nie znaczy, że chcemy tylko jacked T poziomy w naszym strumieniu krwi. Pokryliśmy w innych artykułach, jak o T związane w komórkach krwi zwanych SHBG faktycznie oznacza, że nie możemy go używać. Okazuje się, że Saw Palmetto może być utrzymanie zbyt wiele z naszego testosteronu z konwersji do użytecznych form, jak DHT. I po tym wszystkim, powinniśmy chcieć zwiększyć nasze T, więc nasze ciała mogą go używać – nie trzymać na nim bez powodu.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close