Artykuł napisany przez 3:36 pm Bieganie, Ćwiczenia

Czego możemy się spodziewać po nowych Nike Pegasus 41?

Nike ogłosiło w zeszłym tygodniu premierę 41. wersji modelu Nike Pegasus, która spodziewana jest na czerwiec tego roku.

Pegasus to chleb powszedni Nike wśród butów do biegania. Jest w ofercie już od 40 lat.

Recenzowaliśmy każdy model Nike Pegasus od 28 roku, w tym wersje Trail i Turbo.

Co nowego pojawiło się w Nike Pegasus 41?

Wprowadzanie innowacji w modelu Pegasus to delikatna sprawa. Jest to jeden z najpopularniejszych butów do biegania na świecie, a miliony biegaczy używają go jako swojego codziennego trenera.

Dokonując zbyt drastycznych zmian, ryzykujesz rozczarowanie setek tysięcy swoich najbardziej lojalnych fanów – ale zmieniając zbyt mało, ryzykujesz pozostawienie w tyle przez konkurencję.

Z tego powodu zmiany w Nike Pegasus są stopniowe każdego roku, z bardzo niewielką liczbą rewolucji. Podobnie jest w przypadku innych niezwykle popularnych butów do codziennego treningu, takich jak Brooks Ghost czy Asics Cumulus.

Wersja 41 zawiera co najmniej jedną dużą aktualizację: nową podeszwę wykonaną z innego materiału.

Pegasus 41 przechodzi z pianki React z wersji 40 na nowszą ReactX.

Nadal będą 2 jednostki Air Zoom (jedna w pięcie i jedna w przedniej części stopy), tak jak w obecnej wersji.

Uzupełnieniem zmian jest nowa cholewka, która wprowadza ulepszenia do powszechnie cenionego dopasowania Pegasus. Według Nike „projektanci Nike wsłuchali się w głos codziennych biegaczy i skupili się na tym, aby cholewka w Pegasus 41 była wygodniejsza. Cholewka wykonana jest z siateczki, która jest teraz lżejsza, bardziej oddychająca i wygodniejsza niż w poprzednich modelach„.

System sznurowania będzie połączony z wewnętrzną opaską na śródstopiu owijającą się wokół stopy – aby zapewnić dodatkowe wsparcie.

Czym jest ReactX, czy nam się podoba?

ReactX to ulepszenie w stosunku do React, pianki obecnie stosowanej w Pegasus 40.

Obiecuje poprawę o 13% w responsywności (ilości zwracanej energii), jednocześnie zmniejszając całkowity ślad węglowy związany z tworzeniem pary podeszew środkowych o 40%.

Oto co o tym sądzimy.

Pegasus to but, który sprzedaje się w milionach par każdego roku. Występuje w wielu wersjach – od wersji trailowych, zimowych, turbo,…

Pegasus NIE jest ekscytującym butem. Amortyzacja nie jest ani miękka, ani twarda, nie jest pluszowa i nie jest szczególnie responsywna.

Ludzie wybierają Pegasusa właśnie z tego powodu. Jest to but, który nie popycha Cię ani do przodu, ani do tyłu. Jego bycie pośrodku drogi jest tym, co pozwala mu być tak wszechstronnym butem. Prawdopodobnie idealny but do codziennego treningu.

W zeszłym roku recenzowaliśmy inne buty do biegania Nike, które przeszły na ReactX: Nike Infinity RN4.

Nie byliśmy podekscytowani ReactX. Chociaż rzeczywiście był nieco bardziej responsywny niż React, nadal nie był wciągający i szybki.

Na podstawie dotychczasowych informacji uważamy, że Pegasus 41 będzie podobny. Zdecydowana poprawa obecnej wersji, ale prawdopodobnie nie rewolucja.

I uważamy, że to dobrze.

Ostatnio na Nike ciąży duża presja – szczególnie jeśli chodzi o innowacje. Pegasus nie jest butem, na którym można eksperymentować – ani nawet odpowiednim butem dla pianek wyścigowych, takich jak ZoomX.

Nike zawsze może dodać buty do serii Pegasus – tak jak zrobili to z pierwszym, uwielbianym modelem Nike Pegasus Turbo i nadal to robią.h buty takie jak Nike Pegasus Trail.

Nike ogłosiło już, że Pegasus Premium pojawi się w 2025 roku. Zawsze mogą tworzyć nowe, ekscytujące i innowacyjne wersje Pegasusa – ale powinni pozostawić Pegasusa takim, jakim jest, oryginalnym (skrzydlatym) koniem roboczym.

Czy jesteś biegaczem Nike Pegasus? Czy chcesz, aby ewoluował, czy pozostał taki sam? Czy przesiadłeś się z Pegasusów na inne buty? Daj nam znać w komentarzach!

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close