Artykuł napisany przez 11:32 am Szczęście, Zdrowie psychiczne

Co Mars w Bliźniętach oznacza dla ciebie

Uzyskaj pełny dostęp do Outside Learn, naszego centrum edukacyjnego online zawierającego dogłębne kursy jogi, fitnessu i odżywiania, po zarejestrowaniu się w Outside+.

Mars w Gemini to zawsze ciekawy czas. Kiedy planeta intelektualnej ciekawości znajduje się pod wpływem wiecznie poruszającego się znaku powietrza, nasze myśli, pomysły, a nawet informacje, które przyjmujemy, mają tendencję do bycia w stanie ciągłego przepływu.

Chociaż Mars zazwyczaj potrzebuje około sześciu tygodni, aby przemierzyć każdy znak zodiaku, w Gemini pozostanie przez ponad siedem miesięcy. Częścią korzyści płynących z astrologii jest to, że pozwala ona zrozumieć obecny klimat astrologiczny i pozwala na skorzystanie z wszelkich narzędzi, których potrzebujesz, abyś mógł łatwiej dostosować się do zmian, a nie walczyć z nimi. Podczas tranzytu Marsa w Gemini – który rozpoczął się 20 sierpnia 2022 roku i trwa do 25 marca 2023 roku – istotne jest, aby nauczyć się sortować swoje myśli, zamiast padać ofiarą nadmiaru myślenia.

Co Mars w Gemini oznacza dla ciebie

Natura Marsa, w terminach jogi, jest naturą radżasu . Rajas jest energią. To pasja, kreatywność i zmiany. To także nadmierna stymulacja, irytacja i niepokój. Kiedy ta rajasowa siła zostanie wprowadzona do znaku, który rządzi naszymi myślami, może stworzyć środowisko, które szybko zamieni się w wir, wyciągając nas z naszych ciał i przenosząc do naszych umysłów, co jest bardzo szkodliwe.

Twoje myśli nie powinny rządzić twoim życiem. Kiedy zrozumiesz dość chaotyczny wpływ Marsa na twoją psychikę, możesz pozostać połączony z pierwotną świadomością tego, co dzieje się w danej chwili, zamiast pozwalać, by napływ informacji cię od tego oderwał. W całej historii ludzkości minęło mniej niż 100 lat, odkąd jesteśmy nieustannie zalewani danymi, zamiast skupiać się na naszym codziennym połączeniu ze światem przyrody. Jednak natura siedzi i czeka na nas, abyśmy byli spokojni, słuchali jej i rozmawiali z nią.

Jako że Mars porusza się w znaku Gemini do końca października, świadomie pielęgnuj swój związek z ciekawością. Zwróć uwagę na to, co się dla Ciebie dzieje i bądź świadomy tego, gdzie umieszczasz swoją energię. Zapytaj siebie, czy jest to najlepsze wykorzystanie moich myśli? Moich emocji? Mojego czasu?

Retrogradacja Marsa w Gemini

Kiedy Mars w Gemini wchodzi w retrogradację 30 października 2022 roku, dosłownie cofa swoje kroki. Jesteśmy zaproszeni, aby zrobić to samo.

Gemini prosi nas o bycie dociekliwym i ponowną ocenę tego, co akceptujemy jako prawdę. Zdolność do uznania i posiadania opinii, które nosisz, utrzymuje cię w centrum i w kontroli nad nimi, w przeciwieństwie do znalezienia się w stanie ciągłej opozycji do pomysłów innych bez poczucia, co właściwie popierasz.

Rozważ również ponownie te pytania, które zadałeś sobie wokół swojej energii przed retrogradacją Marsa. Zaproszenie jest po to, aby uzyskać jasność co do tego, czy twój wysiłek przeciera szlak do końcowego celu, czy po prostu pozostawia cię z uczuciem wypalenia od poruszania się w tak wielu kierunkach. Mars pozostanie w retrogradacji do 13 stycznia 2023 roku.

Jak poruszać się po Marsie w Gemini

Mars ma wściekle asertywną naturę, a Gemini rządzi ruchem wstecznym informacji. Aby nie pozwolić temu tranzytowi na wzięcie nas w umysłowy nadbieg w sposób, który zostawia cię z kręcącą się głową i zapętlonymi myślami, będziesz chciał poszukać narzędzi do przeciwdziałania nadmiernemu myśleniu.

1. Breathwork

Preferowaną metodą moderowania doświadczeń związanych z Marsem w Gemini jest pranajama. Mars jest planetą stymulacji. Gemini rządzi płucami. Pranajama, czyli praca z oddechem, jest potężną metodą modulowania energii. Kiedy kierujemy ją w stronę budowania zdrowia płuc, jest to sposób na współpracę z siłami kosmicznymi, zamiast czuć się ich ofiarą. Sitali pranayama jest praktyką, która może przynieść kojący chłód, aby przeciwdziałać gorącu Marsa. Jest to praktyka, do której możesz się zwrócić przez cały przedłużony pobyt Marsa w Gemini.

2. Wysyp mózgów

Daj sobie przestrzeń na codzienną praktykę pisania. Wysyp mózgów jest wtedy, gdy wybierasz temat i uwalniasz wszystkie informacje, które masz dostępne dla ciebie z twojego mózgu do pióra na papier. Kiedy świadomie przekazujemy te informacje, daje to poczucie ulgi i przestronności, które nie były obecne przed praktyką. Idealnie jest to zrobić z rzeczywistym przyborem do pisania, a nie urządzeniem technicznym, aby przynieść więcej świadomej świadomości do procesu.

3. Dziennik

Innym sposobem na wykorzystanie pióra jako narzędzia podczas tego tranzytu jest zaangażowanie się w codzienne wpisy w dzienniku. Często, gdy ludzie zaczynają codzienne praktyki pisania, stają przed pytaniem: „Czy mam coś do powiedzenia?”. Jednak twoje wpisy w dzienniku nie muszą wyglądać w określony sposób. To, co liczy się najbardziej, to konsekwentny wysiłek. To tutaj znajdziesz dostęp do tego, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się o sobie i przetwarzać rzeczy z refleksyjnej i responsywnej orientacji, a nie z reaktywnego miejsca.

W dni, kiedy nie wiesz, co napisać, po prostu wymień kilka rzeczy, które sprawiają, że czujesz wdzięczność. Niech to będzie proste. Twoi bliscy. Twój dom. Twój oddech. Możesz też po prostu uznać siebie za to, że siedzisz i trwasz przy swojej praktyce, stwierdzając: „Piszę, bo właśnie tam powiedziałem sobie, że moja energia powinna iść”. Z czasem coraz łatwiej będzie Ci pisać z większą płynnością.

4. Przewartościuj „rzeczywistość”

Pozostań świadomy, że sposób, w jaki oznaczyłeś rzeczywistość, niekoniecznie jest prawdziwą rzeczywistością. Według Ajurwedy, umysł jest zróżnicowany na cztery części: Manas, Chitta, Ahamkara i Buddhi. Manas to część umysłu, która przetwarza informacje i doświadczenia zmysłowe, na przykład kiedy w dzieciństwie przechodziłeś przez fazę naśladowania, która jest tak ważna dla twojego procesu rozwoju. Ale co z rzeczami, których się nauczyłaś, a które nie były dokładne lub pomocne?

Gemini ma tendencję do etykietowania doświadczeń, ponieważ reprezentuje organizację umysłową. Ten proces etykietowania jest tym, jak organizujemy nasze myśli i wspomnienia. Mars w Gemini prosi cię o zajęcie się tym, jakie wspomnienia informują o twojej opinii, która ci nie służy i została uznana za dezinformację, czy to w ostatnich wiadomościach, czy w przekonaniu, które zostało ci wpojone od dzieciństwa. Rozpocznij sekcję dezinformacji w dzienniku. Zauważ, z iloma informacjami przetniesz więzi podczas Marsa w Gemini. Kiedy możesz obserwować, gdzie twoja opinia nie pasuje do rzeczywistości, możesz wkroczyć w inną prawdę.

5. Porozmawiaj o tym

Podczas tranzytu Marsa w Gemini, istnieje ogromna ilość energii dostępnej do nauki. Proces Gemini nie polega tylko na zbieraniu informacji. Chodzi również o ich syntezę poprzez dyskusję. Pragnienie uczenia się i dzielenia się informacjami z innymi będzie podkreślone dla wielu z nas w tym czasie.

Często odczuwamy strach przed dzieleniem się naszymi opiniami, ponieważ obawiamy się, że zostaniemy zdyskredytowani.jest za to prześladowany. Jest sposób na przekazanie swojej opinii, a jednocześnie uznanie, że jesteś w trakcie rozumienia czegoś i że twoje rozumienie ciągle się zmienia. Wtedy dzielenie się staje się mniej obciążające.

O naszym autorze

Cameron Allen rozpoczął swoją drogę do zrozumienia świadomości umysłu i ciała od ukończenia studiów w zakresie nauk o zdrowiu i sporcie oraz psychologii. Poza skolonizowanym systemem edukacji, zaczął szukać zrozumienia poprzez bezpośrednie doświadczenie z naturą, astrologią, zielarstwem, pracą z korzeniami, jogą i innymi rdzennymi technologiami. Cameron jest zielarzem, astrologiem i pisarzem. Cameron jest studentem życia i nadal pogłębia swoje studia nad starożytną mądrością i stosuje ją we współczesnym życiu.

(Visited 21 times, 1 visits today)
Close