Artykuł napisany przez 1:15 pm Bieganie, Ćwiczenia

Brooks Ghost 16 vs Brooks Ghost 15

Brooks Ghost to niezwykle popularny model do codziennego treningu, który przez lata zyskał sobie miano kultowego. Jest nie tylko szeroko dostępny, ale także bardzo wygodny i bardzo spójny w jeździe z wersji na wersję. Najnowsza wersja Ghosta to poważna aktualizacja, szczególnie w dziale pianki podeszwy środkowej.

To porównanie będzie w stanie powiedzieć, która wersja jest dla Ciebie lepsza.

Werdykt

Brooks Ghost 16 to neutralnie amortyzowany but do codziennego treningu, stworzony z myślą o codziennym przebiegu, z zamiarem zapewnienia przyjemnej amortyzacji. Ogólnym motywem tego buta jest to, że nie ma w nim nic, czego można by nienawidzić, ale nie ma też nic, co można by w nim pokochać. Nie sądzę, aby zapewniał dobrze amortyzowane wrażenia, ale z pewnością sprawdza się jako codzienny trener.

Ghost 15 to niezwykle wygodny codzienny but treningowy z wysokim dropem, który sprawia, że jest najbardziej odpowiedni dla osób uderzających piętą. Jest to bardzo bezpieczny wybór, jeśli chodzi o buty do chodzenia na co dzień, ze względu na luksusową cholewkę i spójne dopasowanie / jazdę z wersji na wersję. Piętnasta wersja Ghosta ma nową podeszwę środkową DNA Loft v2, która sprawia, że but jest nieco cięższy i zapewnia twardszą jazdę. W rezultacie Ghost 15 czuje się lepiej podczas szybszych biegów, ale nie jest tak wygodny podczas wolnych biegów.

Zalecane dla

Codzienny trening

Codzienny trening

Typ amortyzacji

Zrównoważona

Wyważona

Ilość amortyzacji

Średnia amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Elastyczność

sztywny

elastyczny

Stabilność

pewna stabilność

bardzo stabilny

Rozmiar

prawidłowy rozmiar

prawda do rozmiaru

Cena detaliczna

139,95 USD

140 USD

Ghost 16 ma podeszwę środkową DNA Loft v3, do której dodano azot, aby była lżejsza i bardziej responsywna. Ghost 15 ma starszą podeszwę środkową DNA Loft v2, która jest cięższa i twardsza.

Różnica w piankach podeszwy środkowej powoduje, że model 16 jest bardziej miękki niż 15 i lepszy do długich biegów. Model 15 jest lepszy do szybszych biegów, ponieważ stopy mniej zapadają się w podeszwę środkową.

Ghost 15 jest bardziej stabilny niż 16, ponieważ jego podeszwa środkowa jest twardsza, co zmniejsza odchylenie. Biegacze, którzy potrzebują większej stabilności, uznają model 15 za bardziej wspierający.

Zarówno 16, jak i 15 mają wysokie 12-milimetrowe spadki, które są bardziej odpowiednie dla osób uderzających piętą niż śródstopiem lub przodostopiem.

Obie wersje mają bardzo grubą gumę podeszwy zewnętrznej w podobnych konfiguracjach, więc trwałość podeszwy zewnętrznej jest taka sama.

Buty treningowe Brooks są znane ze swoich cudownie pluszowych i wygodnych cholewek. Ghost 16 i 15 są niezwykle wygodne, a główna różnica polega na dopasowaniu.

Model 16 jest bardziej dopasowany i krótszy niż model 15.

Jeśli lubisz przestronne cholewki, musisz zwiększyć rozmiar w 16. Model 15 jest idealnie dopasowany. Oba modele nie mają klinów na językach.

Jeśli potrzebujesz bardziej miękkiego trenera do powolnych i długich biegów, Ghost 16 jest butem dla Ciebie.dla Ciebie. Ma piankę podeszwy środkowej, która zapewnia większy zwrot energii niż 15, dzięki czemu jest bardziej żywa. Jeśli zależy Ci na lepszym wyczuciu podłoża, 16 jest również lepszą opcją.

Jeśli potrzebujesz twardszego buta treningowego do szybkich biegów, Ghost 15 jest dla Ciebie lepszym wyborem. Zapewnia twardszą platformę, z której można się odepchnąć i ma większą stabilność. Jest również lepszy dla osób ze stopami o dużej objętości i potrzebujących bardziej przestronnej cholewki.

Sprawdź pełne recenzje:

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close