Artykuł napisany przez 1:34 pm Bieganie, Ćwiczenia

ASICS Superblast vs ASICS Novablast

Superblast to nielegalny, uniwersalny trenażer, który szturmem podbił świat. Jego 1. wersja kosztuje 200 dolarów.

Novablast to popularny, średniej klasy trenażer do codziennego użytku, który kosztuje 140 USD. Jest to również bardzo wszechstronny trenażer, który doczekał się już 4. wersji.

To porównanie powie Ci wszystko, co musisz o nich wiedzieć i powie Ci, która wersja jest dla Ciebie lepsza.

Novablast 4

Werdykt

ASICS Superblast to wszechstronny, maksymalistyczny but treningowy bez płyty z włókna węglowego. Jest to droga opcja dla tych, którzy chcą ścigać się, ale nie lubią płyt węglowych lub dla tych, którzy chcą trenować szybkość, ale uważają, że Magic Speed 2 jest zbyt twardy. To daleki kuzyn Novablast 3, ale jest lżejszy, bardziej amortyzowany i ma płynniejszą jazdę.

ASICS Novablast 4 to twardy but do codziennego treningu, który bardziej nadaje się do szybszych biegów niż do spokojnych biegów. Nie ma tej samej przyjemnej, sprężystej jazdy, jaką miały wczesne Novablasty, ale nadal ma stosunkowo lekką konstrukcję. Wersja 4 jest twardsza i bardziej stabilna niż wersja 3 dzięki nowej podeszwie środkowej FF Blast+ Eco. Jest też nieco cięższa i nie tak wszechstronna, więc nie można jej nazwać ulepszeniem. Biegacze, którzy preferują twardszą, bardziej stabilną jazdę, będą preferować wersję 4.

Zalecane dla

Wyścigi, praca nad prędkością, codzienny trening, wyścigi długodystansowe

Trening szybkościowy

Typ amortyzacji

Zrównoważona

Responsywna

Ilość amortyzacji

Wysoka amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Elastyczność

średni

średni

Stabilność

bardzo stabilny

bardzo stabilny

Rozmiar

prawidłowy rozmiar

prawda do rozmiaru

Cena na dziś

W podeszwie środkowej modelu Superblast zastosowano najlepszą piankę wyścigową ASICS FF Turbo. Jest ona niewiarygodnie lekka i zwraca naprawdę dużą ilość energii podczas uderzeń stopy. W podeszwie środkowej modelu Novablast zastosowano piankę FF Blast+. Ten rodzaj pianki jest cięższy i mniej energetyczny.

Superblast ma twardsze podłoże niż Novablast. Dzięki temu lepiej nadaje się do szybszych biegów. Ma również większy rocker w przedniej części stopy, co sprawia, że jest jeszcze szybszy. Superblast ma większą amortyzację ze względu na gigantyczną wysokość pięty 45 mm, więc jest lepszy na dłuższe dystanse.

Novablast ma bardziej miękką amortyzację, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni do wolniejszych biegów. Ma cieńszą podeszwę środkową z mniejszą amortyzacją, więc jest lepszy na krótsze dystanse niż Superblast.

Jeśli chodzi o wszechstronność, Superblast wygrywa. Jest lżejszy, dzięki czemu można go używać do wyścigów, treningu szybkościowego i wolniejszego tempa. Novablast zmaga się nieco z szybszymi biegami.

Pod względem stabilności, Novablast jest bardziej stabilnym trenażerem, ponieważNie jest tak wysoka, więc stopy znajdują się niżej nad ziemią.

Jeśli chodzi o podeszwę zewnętrzną, Novablast ma znacznie więcej gumy niż Superblast, dzięki czemu zapewnia lepszą ochronę przed podłożem. Novablast jest bardziej wytrzymały, jeśli chodzi o podeszwy zewnętrzne.

Cholewka modelu Novablast jest nieco bardziej wyściełana i wygodniejsza niż w modelu Superblast. Ma również bardziej dopasowany krój. Superblast ma cieńszą siateczkę, dzięki czemu jest lżejszy i bardziej oddychający.

Mają dobrą blokadę pięty i bardzo mały poślizg języka dzięki klinowym językom.

Oba buty pasują do rozmiaru z nieco większą długością niż przeciętne buty do biegania. Superblast ma węższe dopasowanie niż Novablast.

Jeśli szukasz butów do biegania, które są lepsze do szybkich i długich biegów, Superblast jest butem, który powinieneś wybrać. Kosztuje 60 USD więcej niż Novablast, ale jest bardziej wszechstronnym butem. Jest lepszy do wyścigów i ma bardziej oddychającą cholewkę.

Jeśli potrzebujesz tańszego buta do biegania w wolniejszym tempie lub krótkich biegów, Novablast jest butem, który powinieneś wybrać. Jest cięższy niż Superblast, ale jest też bardziej wytrzymały dzięki dodatkowej gumie na podeszwie zewnętrznej. Ma większą stabilność niż Superblast, jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Close