Artykuł napisany przez 10:14 pm Bieganie, Ćwiczenia

ASICS Novablast vs ASICS Kayano

Novablast to model zaprojektowany z myślą o wszechstronności i energetyzującej jeździe. Jest to jeden z najpopularniejszych butów treningowych ASICS, ponieważ jest lekki, niedrogi i ma naprawdę nowoczesny design. Kosztuje 140 dolarów.

Kayano to topowy model do treningu stabilizującego i klasyk ASICS. Biegacze uwielbiają jego wysoki poziom wsparcia, amortyzację i trwałość. Kosztuje 160 dolarów.

Który z tych butów treningowych ASICS jest odpowiedni dla Ciebie?

Novablast 4

Werdykt

ASICS Novablast 4 to solidny, codzienny but treningowy, który bardziej nadaje się do szybszych biegów niż do spokojnych biegów. Nie ma tej samej przyjemnej, sprężystej jazdy, jaką miały wczesne Novablasty, ale nadal ma stosunkowo lekką konstrukcję. Wersja 4 jest twardsza i bardziej stabilna niż wersja 3 dzięki nowej podeszwie środkowej FF Blast+ Eco. Jest też nieco cięższa i nie tak wszechstronna, więc nie można jej nazwać ulepszeniem. Biegacze, którzy preferują twardszą, bardziej stabilną jazdę, będą preferować wersję 4.

ASICS Kayano 30 to najwyższej klasy buty do treningu stabilizacyjnego. Czerpiąc inspirację z innych ofert ASICS, Kayano został całkowicie przebudowany na 30. edycję. Rezultatem jest elastyczny i stabilny but, który zapewnia komfort kilometr po kilometrze. Ta przebudowa kontynuuje bieg Kayano jako jednego z liderów w dziedzinie stabilizacji.

Zalecane dla

Praca nad szybkością

Codzienny trening

Typ amortyzacji

Responsywna

Wyważona/miękka

Ilość amortyzacji

Wysoka amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Elastyczność

średni

średni

Stabilność

bardzo stabilny

bardzo stabilny

Rozmiar

prawidłowy rozmiar

prawda do rozmiaru

Novablast i Kayano mają podeszwy środkowe FF Blast+ Eco, ale podeszwa środkowa Novablast jest twardsza. Dzięki temu lepiej nadaje się do biegów tempowych, takich jak biegi tempowe, interwały i wyścigi, ponieważ w Novablast łatwiej jest przyspieszyć.

Kayano jest bardziej odpowiedni do powolnych biegów, takich jak łatwe i regeneracyjne, ze względu na bardziej miękką podeszwę środkową. Jest również lepszy do długich biegów, ponieważ zapewnia większy komfort na długich dystansach.

Wewnątrz pięty modelu Kayano znajduje się silikonowa wkładka żelowa. Ten ukryty żel został zaprojektowany w celu pochłaniania wstrząsów, gdy stopy uderzają o podłoże. Novablast nie ma tego żelu.

Główną różnicą między jednostkami podeszwy Novablast i Kayano jest to, że Kayano ma bardziej wspierającą jazdę. Wynika to z jego szerszej podstawy, a także zbudowanej strony przyśrodkowej, aby zapobiec nadmiernemu podwijaniu się kostki do wewnątrz. Oba buty treningowe zapewniają wsparcie, ale Kayano ma znacznie wyższy poziom wsparcia.

Jeśli chodzi o trwałość podeszwy zewnętrznej, Kayano wygrywa. Ma twardszą, bardziej odporną na ścieranie wersję AHAR. Bardziej miękka podeszwa AHAR Lo w modelu Novablast ma lepszą przyczepność, ale szybciej się zużywa.

Novablast ma Tkana cholewka jest bardziej nowoczesna niż tradycyjna siateczka w modelu Kayano. Model Kayano ma więcej wyściółki na języku i kołnierzu, dzięki czemu jest bardziej komfortowy niż Novablast.

Oba buty mają klinowe języki, ale Kayano ma pętlę na języku, która zapobiega zsuwaniu się w dół. Novablast doświadcza zsuwania się języka w dół.

Dopasowanie obu butów jest zgodne z rozmiarem i są one dostępne w szerokich wersjach, jeśli standardowa szerokość jest zbyt wąska. Novablast ma chłodniejszą cholewkę ze względu na otwory w górnej części palców, więc jest lepszy na ciepłe temperatury i wyścigi.

Jeśli szukasz szybszego trenażera na krótkie dystanse, powinieneś kupić Novablast. Ma twardsze podłoże, które ułatwia przyspieszenie, dzięki czemu jest bardziej odpowiedni do biegów tempowych, interwałów i wyścigów. Ma lżejszą konstrukcję i jest bardziej zwrotny niż Kayano.

Jeśli chcesz trenera wspierającego na wolne i długie dystanse, wybierz Kayano. Ma szerszą podstawę i zbudowaną środkową stronę, aby zapobiec nadmiernej pronacji. Ma również bardziej miękką jazdę i większy komfort, co czyni go lepszym do łatwych biegów, biegów regeneracyjnych i długich biegów.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Close