Artykuł napisany przez 5:11 pm Bieganie, Ćwiczenia

ASICS Metaspeed Sky Paris vs ASICS Metaspeed Sky+

Seria Metaspeed Sky jest przeznaczona dla biegaczy, którzy zwiększają swój krok bardziej niż kadencję podczas zwiększania prędkości. Sky Paris to najnowsza wersja z nową cholewką, podeszwą środkową i podeszwą zewnętrzną. Sky+ jest jego poprzednikiem i ma nieco inną charakterystykę niż Sky Paris.

To porównanie pokaże Ci, która wersja jest dla Ciebie lepsza.

Werdykt

ASICS Metaspeed Sky Paris to dobry but do biegania w terenie z mocnym odbiciem. Jest odpowiedni dla osób uderzających przednią częścią stopy z mocnymi odepchnięciami, ponieważ opiera się na dużej sile, aby stworzyć odbicie i napęd. Nie zapewnia tak dużego wsparcia prędkości jak buty biegowe klasy S ze względu na piankę podeszwy środkowej, która nie ma tak dużego odbicia jak inne. Sky Paris ma o 0,5 mm więcej pianki w pięcie i przedniej części stopy niż Sky+, dzięki czemu jest bardziej amortyzowany. Jest również znacznie lżejszy dzięki nowej podeszwie środkowej FF Turbo+.

ASICS Metaspeed Sky+ to nadal jeden z najlepszych butów do maratonów. Ma świetne połączenie napędu, amortyzacji, wydajności i stabilności. Sky+ ma więcej pianki w podeszwie środkowej, szczególnie w przedniej części stopy, co zwiększa amortyzację, ale ma bardziej płaski profil płyty węglowej, co sprawia, że jest wolniejszy. Sky+ jest lepszy na długich dystansach w wolniejszym tempie w porównaniu do oryginalnego Sky, który zapewniał większy napęd.

Zalecane dla

Wyścigi, trening szybkościowy

Wyścigi, praca nad szybkością

Typ amortyzacji

Responsywna

Zrównoważona

Ilość amortyzacji

Wysoka amortyzacja

Wysoka amortyzacja

Stabilność

pewna stabilność

pewna stabilność

Rozmiar

Kup o pół rozmiaru większe

rozmiar zgodny z opisem

Cena detaliczna

249,95 USD

250,00 USD

Te dwie wersje wykorzystują różne pianki w podeszwach środkowych. Sky Paris wykorzystuje nowszą piankę FF Turbo+, podczas gdy Sky+ wykorzystuje starszą piankę FF Turbo. Główną różnicą między tymi dwoma piankami jest to, że FF Turbo+ jest znacznie lżejsza, co zmniejsza ogólną wagę Sky Paris.

Podeszwa środkowa modelu Sky Paris jest nieco grubsza niż w modelu Sky+, dzięki czemu jest lepiej amortyzowana. Skutkuje to większym komfortem na długich dystansach, więc Sky Paris jest lepszy do długich biegów. Sky+ jest twardszy niż Sky Paris, więc lepiej nadaje się do krótszych i szybszych biegów.

Oba mają super sztywne, pełnowymiarowe płyty węglowe w podeszwie środkowej, które mają stosunkowo płaski profil w porównaniu do innych płyt węglowych. Sztywne płyty zapewniają bardzo agresywną, dynamiczną jazdę.

W porównaniu do innych super butów, Sky Paris i Sky+ mają twardą podeszwę, która najlepiej nadaje się do szybkiego tempa. Wyścigi, interwały, biegi tempowe i treningi progowe są najbardziej przyjemne podczas noszenia serii Sky.

Seria Sky jest przyzwoicie stabilna dzięki szerokiemu przodostopiu. Obie wersje nie mają dużego odchylenia, ponieważ ich podeszwa środkowa to nie są zbyt miękkie.

Konstrukcje podeszwy zewnętrznej są stosunkowo podobne, ale Sky Paris ma nieco mniej gumy, aby zaoszczędzić na wadze. To sprawia, że Sky+ jest bardziej wytrzymały, ponieważ ma więcej gumy na podeszwie zewnętrznej.

Sky Paris i Sky+ mają bardzo wygodne cholewki z doskonałym trzymaniem stopy. Główną różnicą jest to, że siateczka Sky Paris jest cieńsza i bardziej oddychająca, dzięki czemu lepiej sprawdza się podczas wyścigów i w ciepłym klimacie. Oba mają wysokiej jakości, karbowane sznurowadła, które nie rozwiązują się podczas biegu.

Jeśli chodzi o dopasowanie, oba mają wąskie noski i są nieco krótsze, dlatego zaleca się zwiększenie rozmiaru o pół rozmiaru.

Jeśli szukasz lżejszego biegacza, który jest lepszy na długie dystanse, Sky Paris jest lepszym butem dla Ciebie. Ma bardziej miękką, bardziej amortyzowaną jazdę. Zapewnia nieco większy zwrot energii podczas jazdy.

Jeśli szukasz twardszego buta biegowego na krótkie dystanse, Sky+ będzie dla Ciebie lepszą opcją. Jest również lepszy na chłodniejsze klimaty, ponieważ jego cholewka jest mniej oddychająca. Sky+ jest bardziej wytrzymały dzięki dodatkowemu gumowemu pokryciu podeszwy zewnętrznej.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close