Artykuł napisany przez 6:40 pm Bieganie, Ćwiczenia

adidas (prawie całkowicie) zamiata podium Maratonu Londyńskiego 2024!

Wow!

Maraton Londyński 2024 odbył się wczoraj (tak, w tym samym tygodniu co Maraton Bostoński) i przyniósł rekord świata!

Był to rekord świata „tylko dla kobiet”, co oznacza rekord uzyskany w wyścigu bez męskich pacemakerów.

„Tradycyjny” rekord świata kobiet należy do Tigst Assefa z czasem 2:11:53 – czyli około 4 minuty szybciej.

Wyścig mężczyzn wygrał Alexander Munyao z czasem 2:04:01.

5 z 6 miejsc na podium zajęli zawodnicy adidas

W jednym z najważniejszych maratonów roku, być może najpopularniejszym w Europie, podium zostało niemal całkowicie oczyszczone przez zawodników adidas.

Pomijając Kenesisę Bekele, który biegł w parze butów Anta, 4 z 6 czołowych miejsc zajęli biegacze noszący najnowsze buty maratońskie adidas: Adios Pro Evo 1; but za 500 dolarów, który najwyraźniej może być noszony tylko przez jeden wyścig, zanim straci swoje właściwości.

Inny model adidas zajął pozycję 3 w wyścigu kobiet i jest to poprzedni topowy model adidas do maratonów, Adios Pro 3, który został wydany w 2022 roku.

Gdzie w tym wszystkim było Nike? To takie nowe uczucie, nie widzieć żadnych butów marki z Oregonu na podium.

Na początku tygodnia w Bostonie widzieliśmy, jak adidas Pro Evo 1 wygrał wyścig mężczyzn, z Nike Alphafly 3 na drugiej pozycji i adidas Adios Pro 3 na trzeciej. W wyścigu kobiet zwyciężył nowy prototyp On, a Under Armour i Puma zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Jak zwykle pytanie jest takie samo: czy reszta supersportowych butów dogania Nike (który dominował na podium jeszcze kilka lat temu), czy po prostu inne marki coraz częściej mają w swoim składzie bardziej konkurencyjnych biegaczy?

Co o tym sądzisz? Jakie buty założyłbyś, aby pobić swój tegoroczny PR?

Jako partner Amazon zarabiamy na kwalifikujących się zakupach

DARMOWE plany treningów biegowych

Ponad 60 000 biegaczy przygotowało się do swoich biegów na 5 km, 10 km, półmaratonów i pełnych maratonów, korzystając z naszych bezpłatnych planów treningowych.

Autor: Trener P. Hoyal, NAIA Track & Field All American