Artykuł napisany przez 4:12 pm Bieganie, Ćwiczenia

adidas adizero Boston 11 Review

Adidas adizero Boston 11 Wprowadzenie

Adidas zadebiutował swoim pierwszym butem do biegania „Boston” w 1982 roku i natychmiast został pokochany za swój najwyższy komfort. W 2010 roku „Adizero” został dodany do nazwy Boston, aby zasygnalizować najwyższej klasy buta wydajności z najnowszą technologią nastawioną na poważny trening i zawody.

Miękkie zamszowe nakładki chroniące czubek toeboxa i otwory na sznurówki są jedyną częścią tego najnowszego Bostona, która przypomina pierwszą edycję i uwielbiam ten ukłon w stronę nostalgii.

Boston 11 to w zasadzie remake modelu 10 po jego całkowitym remoncie w 2021 roku, ale z mniejszą ilością wyściółki w cholewce, dzięki czemu jest o .4 oz. lżejszy. Adidas zmaksymalizował podeszwę środkową, dodając ENERGYRODS z domieszką węgla pomiędzy warstwami podeszwy środkowej Lightstrike i Lightstrike Pro.

Więc czy ten but jest platerowany? Nie, ale jest blisko! Być może te pręty, które przynoszą sztywność, ale pozwalają na lekką elastyczność łączą to co najlepsze w butach platerowanych i nieplaterowanych.

Zadaniem Bostona jest przyjmowanie kilometrów treningowych i zapewnienie podobnej, ale bardziej komfortowej jazdy dla osób ścigających się na długich dystansach w Adizero Adios Pro. Boston ma bardziej solidny licznik pięty niż Adios Pro, aby wspierać wszystkie te mile treningowe, ale mniej wyściółki pięty: wybierz swoją truciznę; wybierz swoją największą potrzebę.

Adizero Boston 11 pasuje do długiego, podobnego do Adizero Adios 7, który jest szybkim, niskoprofilowym butem, który jest świetny do pracy z prędkością.

Adizero SL to bardziej miękka wersja Bostona i jest szczególnie dobra dla łatwych biegów regeneracyjnych i codziennych treningów. Z mniejszą ilością Lightstrike Pro i brakiem ENERGYRODS, jest to ekonomiczna opcja o 40 USD niższa niż Boston i lekka, wygodna jazda.

Adios Pro i Takumi Sen to wyścigówki Adizero podobnie wyposażone w ENERGYRODS. Adizero RC 5 i PRIME X STRUNG są wrzucone, aby pokryć skrajnie przeciwne końce spektrum.

Aby utrzymać wszystkie te ADIZEROS w ryzach stworzyłem hipotetyczny scenariusz, aby podkreślić ich biegową chwałę:

TrueBlueRunner AZ kupuje Adios Pro na swój nadchodzący maraton i Boston, aby założyć większość mil swoich tempowych i długich biegów. Do pracy szybkościowej, AZ nosi Adios 7 z bardziej miękkim Adizero SL zarezerwowanym dla biegów regeneracyjnych i niektórych dłuższych biegów tu i tam, gdy jej stopy potrzebują przerwy.

Jako przemyślany biegacz, TrueBlueRunner AZ kupuje 100 USD Adizero RC5 dla swojego przyjaciela, który chce zacząć biegać kilka razy w tygodniu, w Solar Red / Cloud White / Coral Fusion, bo – cute! Tymczasem ona oszczędza na 300 USD Adizero PRIME X STRUNG dla ostatecznego doświadczenia dopasowanego dopasowania, trójwarstwowej poduszki Lightstrike Pro i napędu.

To dużo do ogarnięcia dla Adizeros!

Przechodząc do innych marek, On Cloudflyer przynosi nieco szersze i 7 mm krótsze dopasowanie w pół rozmiaru większym bucie, od Bostona, z nieco szybszym przejściem na palce.

Boston ma przewagę pod względem większej wysokości poduszki, większej ochrony pod stopą i końcowego, propulsywnego „wybuchu” z palców, przy szybszym tempie.

Inne podobne buty to NikeZoomX Invincible Fk 2, New Balance FuelCell SC Trainer, Nike Zoom Fly 5 i Nike ZoomX Vaporfly NEXT%, Saucony Endorphin Pro i Hoka One One Mach 4.

Oficjalna waga dla męskiego US9 wchodzi na 271g / 9.56oz i damskiego US8 na 255g / 9 oz. Jest tak ciężki jak Brooks Glycerin GTS 20, który jest o 1,5 uncji więcej niż Adizero SL i ponad uncję więcej niż Adios Pro racer.

Oficjalna wysokość stosu to 39,5 mm pięta, 31 mm przedstopie dla 8.5mm
spadek.

Adidas adizero Boston 11 Pierwsze wrażenia

Otwierając pudełko pokochałem pierwszy wygląd Bostona z jego klasycznym wyglądem, subtelnymi detalami cholewki i fantastyczną podeszwą środkową.

Zakładanie buta było większym wyzwaniem niż się spodziewałem, w pełni klinowaty język sprawiał, że ciężko było się w nim odnaleźć bez poluzowania kilku górnych sznurówek. W przedniej i środkowej części stopy czułem się ciasno, ale w pięcie było przestronnie dzięki niewielkiej wyściółce.

Próbowałem kilku technik sznurowania podczas pierwszego biegu, aby uzyskać właściwe dopasowanie pięty, kończąc na normalnym sznurowaniu przez górną dziurkę. To powoduje większy nacisk na moją kostkę, ale utrzymuje piętę (głównie) na miejscu.

Aby uzyskać takie dopasowanie pięty, muszę również cofnąć piętę w bucie, co sprawia, że dodatkowa długość jest jeszcze dłuższa przy palcach. Długość jest moją najmniej ulubioną cechą.

Bieg był bardziej responsywny niż się spodziewałem; to największa różnica między jazdą w Bostonie a Adizero SL. ENERGYRODS robią dużą różnicę w napędzaniu!

Adidas adizero Boston 11 Cholewka

Cholewka jest okrojoną wersją tego, co znaleźliśmy w Bostonie 10, z tym samym ogólnym podejściem, ale mniejszą wyściółką pięty. Wygląda to bezsensownie i jest gotowe do wyścigu.

Cienka siatka jest sztywna dla stabilności i strategicznie warstwowa dla wsparcia otaczającego toebox, ale oddychająca z pojedynczą warstwą w środku.

Język jest w pełni klinowy, co oznacza, że jest przymocowany do cholewki przedniej części stopy aż do podstawy, przechodząc do wczesnej części pięty. Otwory w śródstopiu i szeroka przestrzeń boczna w klinie wspomagają oddychalność. To świetny ruch, pamiętający cieplejszą technologię ISOFIT od Saucony.

Dla mnie ten materiał na całej szerokości języka zgrupował się między dwoma pierwszymi wiązaniami koronki w pobliżu miejsca, w którym język łączy się z wewnętrzną cholewką. Płat poduszki biegnie w dół środka większości języka i dobrze amortyzuje stopę od sznurowadeł aż do samej góry.

Ponieważ musiałem użyć górnych otworów na sznurówki do zablokowania pięty, sznurówki w poprzek mojej kostki lądują tuż za paskiem wyściełającym, powodując pewien dyskomfort.

W pełni przymocowany język sprawia, że zakładanie buta jest bardziej uciążliwe niż ktokolwiek chciałby tego. Strategicznie umieszczony zapiętek znajduje się z tyłu pięty. Z neoprenowymi wypustkami na spodzie wygląda, jakby miał być chwytany, aby pomóc w założeniu buta, ale jest trochę za mały, aby był przydatny. Próbowałem!

Małe podkładki graniczące z tylnym otworem kostki nie wystarczają, by zablokować moją piętę bez ciaśniejszych sznurówek. Wystarczający wewnętrzny licznik pięty przynosi stabilność i może przeszkadzać niektórym biegaczom (z szerszymi piętami?) podczas długich biegów ze względu na niską amortyzację. Dla mnie było to w porządku w moim najdłuższym biegu w butach 10 mil.

Z moją węższą piętą muszę zacisnąć sznurówki niewygodnie dla dopasowania pięty. Moje przypuszczenie jest takie, że szersza pięta będzie pasować do tego dobrze, ale będzie bardziej przeszkadzać sztywność bez zderzaka wewnątrz dolnej pięty.

Podobnie jak Adizero Adios 7, ten but pasuje do długiego rozmiaru. Idź z mniejszym rozmiarem, jeśli jesteś między rozmiarami. Spróbuj pół rozmiaru w dół, jeśli twoje normalne dopasowanie jest pojemne, a nawet pełny rozmiar w dół, jeśli masz wąską stopę.

Adidas adizero Boston 11 Sole Unit

Jest to ta sama podeszwa, co w poprzedniej wersji – nie bez powodu! ENERGYRODS, czyli włókna szklane z domieszką węgla, wspomagają napęd i znajdują się pomiędzy warstwami Lightstrike dla stabilności i Lightstrike Pro dla dodatkowej amortyzacji.

ENERGYRODS naśladuje kości śródstopia, aby zmniejszyć nacisk na stopę.ot i zwiększyć wydajność.

Jazda jest imponująco stabilna jak na tak dużą ilość amortyzacji, dzięki prętom i twardszej podstawie Lightstrike, a podeszwa zewnętrzna z gumy Continental zapewnia sprawdzoną i prawdziwą doskonałą przyczepność.

Rocker tuż przy palcach sprawia, że stopa jest bardzo płynna i szybka, co jest szczególnie widoczne przy większych prędkościach. Waga i wysokość stosu buta sprawiają, że jest on najbardziej odpowiedni do dłuższych biegów tempowych i długich biegów, jednak.

Możesz uzyskać chronioną, responsywną jazdę ze świetnym sprintem, aby zamknąć swój wyścig z tej jednostki podeszwy.

Pręty szczytują przez przestrzeń w podeszwie środkowej podobną do wyglądu Adios Pro, Prime X Strung i Takumi Sen.

Adidas adizero Boston 11 Wnioski.

Ten but jest dla mnie mieszanym złem.

Uwielbiam lekko miękką, ale głównie responsywną jazdę dobrze zamortyzowanej i strategicznie zaprojektowanej podeszwy środkowej wraz z przyczepnością. Oddychalność i dopasowane dopasowanie cholewki z klinowatym językiem są znakomite!

Dodatkowa długość tego buta jest dla mnie zastanawiająca i sprawia, że dopasowanie pięty jest jeszcze trudniejsze niż byłoby to możliwe, biorąc pod uwagę małą ilość wyściółki zabezpieczającej piętę. Przymocowany język sprawia, że zakładanie go jest denerwujące.

Oceniam Boston 11 dość wysoko ze względu na jego responsywną, dobrze zamortyzowaną jazdę i odskocznię na palcach, ale dopasowanie cholewki wymaga trochę pracy. Skróć ją i dodaj trochę więcej wyściółki na pięcie!

(Visited 14 times, 1 visits today)
Close