Artykuł napisany przez 12:07 pm Depresja, Zdrowie psychiczne

6 Sposób na rekalibrację i skupienie się na tym, gdzie spędzasz swoją energię w tym sezonie wakacyjnym

Życie jest krótkie mówią! Najpierw zjedz deser! Cóż, jest w tym trochę prawdy, ponieważ mamy tylko określoną ilość czasu/energii i jak wspominam w mojej książce „uderzeń serca” w tym życiu. Dobra wiadomość jest, że mamy moc decydować gdzie, kiedy i jak wydajemy tę energię.

Wielu z nas może myśleć o świętach z fantazjami o cukrowych wróżkach, piernikowych ciasteczkach i domu wypełnionym zapachem świeżo upieczonego chleba. W rzeczywistości jednak, może to być stresujące. Wymagania dotyczące Twojego czasu, czy to w celu zakupu idealnego prezentu, umieszczenia idealnych dekoracji lub uczestniczenia w uroczystościach mogą pozostawić Cię z mniej niż pożądaną radością wakacyjną. Jak więc możesz chronić swój cenny czas/energię i bicie serca w tym sezonie świątecznym?

Poniżej wymieniono 6 sposobów na ponowne skalibrowanie i skupienie się na tym, gdzie spędzasz swoją energię w tym sezonie świątecznym:

Konto Bankowe Serca:

– Wyobraź sobie swój cenny czas i energię jako bicie serca w banku. Jesteśmy tak ostrożni z tym gdzie i jak wydajemy nasze pieniądze, dlaczego nie robimy tego samego z naszymi cennymi uderzeniami serca? W tym sezonie wakacyjnym zwracaj baczną uwagę na to, gdzie, z kim i jak je wydajesz. Przed zobowiązaniem się do czegokolwiek, zadaj sobie pytanie „czy jest to godna transakcja moich uderzeń serca?”. Niech odpowiedź kieruje twoimi decyzjami dotyczącymi tego, jak spędzasz swój cenny czas.

Best For Test:

– Jest to ważne narzędzie przewodnie, którego używam z moimi klientami często, które może być wzmocnione w okresie wakacyjnym. Zwróć baczną uwagę na to, kim się otaczasz. Tak, są pewne rodzinne spotkania i wydarzenia w pracy, na które musisz się udać, jednak w przypadku innych obszarów Twojego życia, zanim powiesz „tak” spędzaniu czasu z ludźmi, zadaj sobie te pytania:

o Czy ci ludzie wydobywają to, co najlepsze w tym, kim jesteś, czy też stwierdzasz, że czujesz się nieco wzburzony, gdy jesteś w ich towarzystwie?

o Czy czujesz się naładowany energią w sprawach, o których rozmawiacie, czy też ogólnie pozbawiony inspiracji?

o Czy czujesz się lepiej o sobie, kiedy je opuszczasz, czy czujesz się tak, jakbyś mógł spędzić swój czas mądrzej.

Nie ma tu osądzania ani wstydu. Użyj tego jako prostego przewodnika, aby zdecydować, jak spędzić swój czas i zrekalibrować.

Zwróć uwagę na samoopiekę:

– Samoopieka nie jest egoistyczna. Jest to krytyczne, aby umieścić swoją maskę tlenową na pierwszym miejscu, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Czy kiedykolwiek zauważyłaś, że masz krótszy temperament, kiedy jesteś zmęczona, nie jesz dobrze i robisz tak wiele dla innych, że zapominasz zadbać o siebie? Zasługujesz na to, aby mieć tę opiekę. Spróbuj zachować przytomność umysłu i zrobić jedną dobrą rzecz dla siebie każdego dnia. To może być tak małe, jak dziesięć minut dla siebie, biorąc kąpiel lub idąc do łóżka na czas. Self-care jest bardzo potężny sposób, aby utrzymać swoje skupienie (i swój sanity) przez sezon wakacyjny.

Ustal swoje intencje:

– Jesteś bardzo potężny. Nasze myśli napędzają nasze zachowania i te zachowania tworzą doświadczenia w naszym życiu. Ustawia niektóre czas aside naprawdę myśleć o doświadczeniach ty chcesz w nowym roku. Wizualizuj doświadczenia, które chcesz mieć, tak jakby już były twoje, a następnie ustal swoją intencję. Zacznij myśleć o małym kroku, który możesz zrobić, aby się tam dostać. To nie tylko prowadzi cię do twojej przyszłości, ale także może sprawić, że będziesz podekscytowany tym, co jest możliwe.

Test czasomierza:

– Podobny do ton poprzedni rekomendacja jak potężny nasz myśli są, to jest sposób sprawdzać themselves co myśleć o. Ustaw timer, aby odejść w losowych momentach w ciągu dnia. Kiedy timer zgaśnie, sprawdź, o czym myślałeś. Czy to było kochające i opiekuńcze, czy też wypełnione stresem i osądem? Czy jest to coś, co powiedziałbyś do przyjaciela lub wroga? Zwróć uwagę, bo wszystko się liczy. Ten informacja pomaga ci resetować i być bardziej świadomy myśli ty pozwalasz w twój umysle. To ty jesteś strażnikiem tych myśli i masz moc, by się zrekalibrować i skupić w razie potrzeby.

Dodaj wdzięczność i zamieszanie:

– Czasami może być niepokój i stres podczas sezonu wakacyjnego. Dobrą wiadomością jest to, że są dwie emocje, które nie mogą wystąpić w tym samym czasie, które są niepokój i wdzięczność. Ilekroć zaczynasz odczuwać niepokój, pomyśl o trzech rzeczach, za które jesteś naprawdę wdzięczny. Naprawdę poczuj jak wdzięczność przepływa przez Twoje ciało i rozpuszcza niepokój. Spróbuj teraz…. Czy czujesz to?

Ciesz się tym sezonem wakacyjnym wiedząc, że jesteś potężniejszy niż kiedykolwiek mógłbyś sobie wyobrazić. Użyj niektórych z tych wskazówek, aby pomóc Ci poprowadzić Cię przez Twoje dni i zaufaj następnemu rozdziałowi, ponieważ to Ty jesteś autorem.

Napisana przez prezesa Fortune 50, która stała się trenerem wzmacniania pozycji kobiet, Stacey Aaron Domanico, autorka książek Where Do You Spend Your Heartbeats? Zaprojektuj życie, którego pragniesz, jedno uderzenie serca na raz

ZDOBĄDŹ KSIĄŻKĘ AUTORSTWA
ERIN FALCONER!

Erin pokazuje nadmiernie zapracowanym, przytłoczonym kobietom, jak robić mniej, by móc osiągnąć więcej. Tradycyjne książki o produktywności – pisane przez mężczyzn – ledwo dotykają plątaniny kulturowych nacisków, które odczuwają kobiety, gdy stają przed listą rzeczy do zrobienia. How to Get Sh*t Done nauczy cię, jak skupić się na trzech obszarach twojego życia, w których chcesz się doskonalić, a następnie pokaże ci, jak odciążyć, zlecić lub po prostu przestać przejmować się resztą.

(Visited 6 times, 1 visits today)
Close