Artykuł napisany przez 12:26 am Depresja, Zdrowie psychiczne

5 oznak, że utrudniasz sobie życie bardziej, niż to konieczne

Życie może nagle stać się zajęte i stresujące. W dzisiejszym świecie poziom stresu jest wyższy niż kiedykolwiek. Jednak wiele osób sprawia, że ich życie staje się o wiele trudniejsze niż powinno, nie zdając sobie z tego sprawy. Nazywam się Freeman i jestem międzynarodowym trenerem życia, który przeszedł od przetrwania do prosperowania dzięki prostym, ale skutecznym zmianom. Teraz pomagam innym zrobić to samo. Skąd więc możesz wiedzieć, czy utrudniasz sobie życie bardziej niż to konieczne? Oto kilka prostych znaków, które mogą pomóc ci zrozumieć siebie, a także zwiększyć samoświadomość i wprowadzić pozytywne zmiany.

Znak 1. Twoje życie jest napędzane przez czynniki zewnętrzne

Nasz współczesny świat zarabia na przyciąganiu naszej uwagi. „Ping, ding i ring”… Jesteśmy otoczeni powiadomieniami i informacjami wysyłanymi prosto na telefon w naszych kieszeniach. To globalne uzależnienie jest czymś, o czym wiemy, że szkodzi naszemu samopoczuciu psychicznemu, dlatego tak ważne jest, aby świadomie podchodzić do technologii. Nie mówię, by wyrzucić telefon do jeziora, ale by zachować równowagę w korzystaniu z niego (ponieważ wszyscy uwielbiamy czasem coś przewinąć) i upewnić się, że tworzymy również przestrzeń dla osobistych kontaktów.

Znak 2: Zaniedbujesz dbanie o siebie

W naszych szybko rozwijających się społeczeństwach ciężka praca jest postrzegana jako nagroda. Prowadzi to wielu ludzi do przepracowania i często wypalenia. Kiedyś prowadziłem całodobowy tryb życia, pracując cały dzień i DJ-ując całą noc, aż pewnego dnia moje ciało zaczęło się załamywać. Nie trzeba jednak czekać na pobudkę. Integracja troski o siebie może przełamać schemat zajętości, niezależnie od tego, czy chodzi o regularne 5-minutowe medytacje, zafundowanie sobie gorącej kąpieli, czy też priorytetowe traktowanie snu. Inwestowanie w siebie w pierwszej kolejności sprawi, że twoje życie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze na dłuższą metę.

Znak 3: Odchodzisz od autentyczności

Nieustannie mówi się nam, że musimy żyć w określony sposób. Niezależnie od tego, czy chodzi o cięższą pracę, zarabianie większej ilości pieniędzy, czy zawarcie małżeństwa. Podążanie za definicją sukcesu innych ludzi często poświęca marzenia, które faktycznie chcemy osiągnąć w życiu. I często ludzie ignorują swoje prawdziwe powołanie, aby żyć życiem, które jest bardziej „realistyczne”. Jak powiedział Einstein: „Osoba, która podąża za tłumem, zwykle nie idzie dalej niż tłum. Osoba, która idzie sama, prawdopodobnie znajdzie się w miejscach, których nikt nigdy wcześniej nie widział”. Prowadzenie nieautentycznego życia pozostawia jedynie poczucie niespełnienia i staje się sekretnym źródłem stresu. Ja również utknąłem w tej pułapce, dopóki nie wyszedłem ze swojej strefy komfortu, aby doświadczyć samotnych podróży i rozpocząć podróż do życia pełnego możliwości i celu. Ty też zasługujesz na autentyczne życie. Zacznij od zadania sobie pytania, co tak naprawdę przynosi mi radość?

Znak 4: Starasz się unikać porażek

Porażka jest czymś, co nasze kultury regularnie demonizują. Prawda jest jednak taka, że z każdym sukcesem wiąże się wiele porażek. Nawet Thomas Edision poniósł tysiąc porażek, zanim wynalazł żarówkę. Kiedy widzimy, że porażka jest po prostu zdrową częścią życia, zaczynamy grać na większą skalę. Stajemy się wdzięczni za cenne lekcje, które pojawiają się w naszej podróży.

Znak 5: Nie wierzysz, że jesteś zdolny do wielkich rzeczy

To może być trudna pigułka do przełknięcia. Życie nie jest trudne, ponieważ samo w sobie jest naprawdę trudne, ale dlatego, że świadomie lub podświadomie decydujemy się wierzyć, że życie jest trudne. Oznacza to, że jesteś twórcą swojej rzeczywistości; albo wierzysz, że życie dzieje się „dla ciebie”, albo życie dzieje się „dla ciebie”, to twój wybór. Zacznij dokonywać potężnych zmian, zastanawiając się nad swoimi mocnymi stronami. Buduj swoją samoocenę poprzez świętowanie swoich zwycięstw. Uwierz, że drzemie w tobie nieograniczony potencjał.

Jeśli żyjesz w trybie przetrwania, nadszedł czas, aby się zatrzymać. Nie musi tak być. Zawsze istnieje lepszy sposób na przekształcenie swojego życia. Jeśli utknąłeś w martwym punkcie i potrzebujesz wsparcia w dokonywaniu zmian, zapoznaj się z moją książką Travel to Transform.

Freeman Fung (on/ona) jest międzynarodowym autorem, mówcą i certyfikowanym trenerem życia, który opowiadał się za Nowym Globalnym Obywatelstwem na TEDx, Mindvalley, światowych forach turystycznych i nie tylko. Pochodzący z Hongkongu, w wieku 19 lat opuścił dom solo, aby zamieszkać w Rumunii w ramach projektu Global Village, a następnie wyruszył w podróż, aby podróżować i doświadczać życia w ponad 35 krajach (i wciąż się liczy). Jego misją jest obudzenie większej liczby obywateli świata, podniesienie naszej globalnej świadomości i uczynienie świata lepszym miejscem poprzez osobiste przemiany.

POBIERZ KSIĄŻKĘ AUTORSTWA
ERIN FALCONER!

Erin pokazuje zapracowanym, przytłoczonym kobietom, jak robić mniej, aby osiągnąć więcej. Tradycyjne książki o produktywności – pisane przez mężczyzn – ledwo dotykają plątaniny kulturowych nacisków, które kobiety odczuwają, stojąc przed listą rzeczy do zrobienia. How to Get Sh*t Done nauczy cię, jak wyzerować trzy obszary swojego życia, w których chcesz się wyróżniać, a następnie pokaże ci, jak odciążyć, zlecić na zewnątrz lub po prostu przestać przejmować się resztą.

(Visited 16 times, 1 visits today)
Close