Co to jest BMI?

BMI jak liczyć, wady i zalety

O BMI na pewno słyszałyście niejednokrotnie, większość z Was na pewno nie raz go liczyła…A zastanawiałyście się kiedyś co ten wynik tak na prawdę oznacza? Czy prawidłowy wynik BMI oznacza, że mamy piękną figurę modelki Victoria’s Secret?

BMI (Body Mass Index), po polsku wskaźnik masy ciała jest to stosunek masy ciała do kwadratu naszego wzrostu mierzonego w metrachBMI jak liczyć, wady i zalety

 

niedowaga norma nadwaga otyłość I stopnia otyłość II stopnia otyłość III stopnia
BMI <18,5 18,5-24,99 25-29,99 30-34,99 35-39,99 >40

 

Utrzymanie prawidłowego BMI jest bardzo ważne, nie z powodu pięknej sylwetki a zdrowia. Proste równianie matematyczne nie jest w stanie określić czy jesteśmy piękne, szczupłe czy się zdrowo odżywiamy…Tylko jakie mamy szanse na zachorowanie na cukrzyce typu II, choroby serca, miażdżyce, nadciśnienie tętnicze, nawet niektóre nowotwory czy przedwczesną śmierć. Im większe BMI tym większe ryzyko zachorowań. Jak ma się otyłość czy nadwaga do nowotworów? Wykazano, że kobiety chorujące na raka jajnika, które BMI było prawidłowe łatwiej i szybciej reagowały na leczenie i wygrywały walkę niż kobiety o podwyższonym BMI.

Nawet mając wskaźnik masy ciała w normie, a nie odżywiając się zdrowo jesteśmy narażone na te choroby.

Obliczenie BMI zajmuje parę sekund, jest to szybka i łatwa metoda, ale niestety ma jedną wielką wadę jest niedokładna.

Rozrzut prawidłowej wagi jest ogromny, jest to aż 20 kg!

Równanie nie bierze pod uwagę jakiej płci jesteśmy…

ani wieku… Nie stosujemy tego u dzieci.

Na podstawie samej wagi i wzrostu nie można stwierdzić jaką mamy zawartość tłuszczu i mięśni w organizmie.

Dlatego dla osób aktywnie ćwiczących czy uprawiających sport BMI może pokazywać nadwagę czy u kulturystów otyłość.

BMI jest uniwersalne, co sprawia, że ciężko odnosi się do indywidualnej osoby.Jest to tylko równianie… Statystyka… Warto jest mieć je prawidłowe, ale jeśli uprawiacie jakiś sport BMI na nic Wam się nie zda… Najlepszą metodą jest określenie zawartości tłuszczu za pomocą specjalistycznej wagi, która określi zawartość tłuszczu i mięśni w naszym organizmie.

Body mass index ma swoje wady i zalety, nie można traktować go zbyt dosłownie ani lekceważąco. Jest to tylko sygnał, w którą stronę idziemy zdrowia czy otyłości.

 

 

 

 

 

Zakręcona dietetyczka z holistycznym i optymistycznym podejściem do świata
Posts published: 158

One comment

  1. ArthurWib pisze:

    Można być nastrój, gdy wszystkie denerwujące i cały świat nie jest piękny? W takich czasach, każda kobieta staje się dokuczliwy suki, histerycznym, lub gorzej, w bólem mymra. W każdym razie wszystkie te obrazy nie są atrakcyjne, by ratować sytuację może jedynie zastanawiać. W moim przypadku, a ja należę do kategorii dorosłych, słodkie i sexy kobiety, taki cud zostały przedstawione do mnie, a do tej pory nieznanych krople El Macho w miniaturze flakonchike jasnym kolorze pomarańczowym. Kiedy dowiedział się o El Macho? Podejrzewam, że moje uczucia są znane i zrozumiałe dla wielu kobiet, które czasem razdrakonennymi w pracy, urabotannymi daczy in-law, lub po prostu zmęczony monotonnej codzienności, bo spieszę podzielić się swoim odkryciem: nie ma szczęścia, a jego nazwisko było El-Macho. A teraz wszystko w porządku. To był jeden z tych pechowych dni, wróciłem do pracy, delikatnie mówiąc, nie jest w najlepszym nastroju. Na początku byłem w rano miał walczyć z mężem, potem w pracy zniszczony mój projekt, wszystkie jak jedna dziewczyna byli zajęci, że dzień, nikt nawet mieć go na kawę. Perspektywa spędzenia nudny wieczór z obrażony, bo cicha i dyskretna w sprawach miłosne męża, szczerze mówiąc, trochę delicje. Aby zafundować sobie coś smacznego, poszedłem do sklepu, gdzie przypadkowo spotkał swojego starego przyjaciela. Nie widzieliśmy, i nagle, patrząc na młodego człowieka, złapałem się na myśli, że patrzę na nią nie tak dawnym kolegą, a jako potencjalnego partnera seksualnego! Można zauważyć, i zauważył moje nieskromnie drapieżnika opinią primerivat. Po wysłuchaniu moich skarg o życiu ekspansywnej, każdy pospieszył taktownie podzielić się ze mną kilka ciekawych informacji na ten temat, od razu dał mi butelkę już rozpoczęła El Macho i spędził z instrukcjami dotyczącymi użytkowania, chociaż jest to bardzo proste: dodaj kroplę dowolnego napoju bezalkoholowego bezpośrednio przed seksem .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie
Dietetycznie Zakręcona
Dietetyk do zadań specjalnych, z optymistycznym podejściem do życia, zarażam swoją pasją do zdrowego stylu życia! :))) Pokażę Wam, że dieta wcale nie musi być nudna, niesmaczna i trudna! A na pewno musi być pyszna, skuteczna i zdrowa!
Szukajka
Copyrights © 2015-2016 SUZETTE. All Rights Reserved.

Facebook